19 Vecí ktoré zničia rande

19/11/2017
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

V dnešnom článku by som sa rád zameral na najčastejšie chyby ktoré som urobil ja sám, prípadne som zažil na vlastnej koži, alebo som počul od iných. V staršom článku som vám ukázal zaujímavé otázky na rande dnes vám ukážem na čo si dať pozor.

1. Meškanie

Dvakrát dobrý dojem neurobíte, ak prídete na stretnutie neskoro a ako bonus budete nervózny, neistý. Proste nebudete v pohode.

2. Nevhodný image

Máločo je trápnejšie ako mastné vlasy, špinavé ruky alebo nechty, priveľa voňavky, prípadne tepláky ak idete napríklad do reštaurácie na obed / večeru.

3. Hovoríte veľa o sebe

Zmysel stretnutia je spoznať sa, rozprávať sa, nie viesť monológ. Mali by ste sa zaujímať o toho druhého a tým ukázať váš záujem.

4. Pýtate sa nezmysly

Aké je tvoje najobľúbenejšie sladké jedlo a pod. je fajn pýtať sa. Ukážte záujem o druhého, no nie nasilu a afektovane... Vyzeráte potom ako čudák. Lepšie výsledky - druhá osoba si vás viac zapamätá, dosiahnete ak, sa bavíte o veciach ktoré zaujímajú ju, nie vás! Pár návrhov čo zaujímavé sa pýtať nájdete aj v článkoch: Zaujímavé otázky a Zaujímavé otázky II.

5. Básnite o bývalom

On bol taký úžasný alebo naopak on bol taký žiarlivý... "Určite" budete počuť od svojho nového nápadníka niečo takéto: "Áno, chcem vedieť všetko o tvojom bývalom!"

6. Ste ticho

mlčanie

Nie doslova ale takmer ticho, odpovedáte jednoslovne, pýtate sa krátko...

7. Pýtate sa uzavreté otázky

Veľmi nezabodujete ak sa budete pýtať otázky typu bola si včera v škole? Lepšie výsledky môžete dosiahnuť s atypickými prípadne nezvyčajnými otázkami. Inšpiráciu môžete nájsť napríklad v článku:Zaujímavé otázky.


 

8. Nemáte dostatok času na stretnutie

Idete ešte čosi vybaviť, stretnúť sa s kamarátom, do banky a neviem kam. Ak ste v časovej tiesni, ste v strese tým sa vám zvýši stresový hormón kortizol a kazí váš celkový dojem... Nápady ako sa pripraviť na rande nájdete v článku: Lepšie rande.

9. Máte "priveľa času"

Je vám s dotyčnou osobou dobre takže s ňou chcete tráviť viac času a tak ste spolu na rande dlhšie... Viem znie to ako paradox no čím ste dlhšie na rande zvyšuje sa šanca že urobíte chybu, prípadne sa vyčerpajú témy...

10. Dáte si moc do "nosa"
pivo

Je fajn dať si jedno pivko na uvoľnenie, no ak si nedáte pozor a ste unavený po dvoch ste celkom pripitý a pletie sa vám jazyk.

11. V jeden deň idete dva krát do toho istého podniku prípadne chodíte pričasto do toho istého podniku

Môže sa vám stať niečo takéto : Jée, zase vy," a ukazujúc na dievča: "To už je ďalšia či tá istá ako na obed?" - A pritom to mohla byť kamarátka, kolegyňa z práce... Pred vašou vyvolenou potom budete za sukničkára. Návrhy kam zájsť na rande môžete "objaviť" v článku: Kam na rande?.

 

12. Na rande prídete s doprovodom

 

kamarátkyMuž zavolal na rande vás, nie vás a kamarátku. Ste dospelá a dokážete sa o seba postarať či nie?

13. Zabudnete si doma peňaženku

Príde čas platenia, hmatkáte jedno vrecko potom druhé a peniaze nikde.. Čo teraz? Ak je baba v pohode zaplatí účet aj za vás bez výstupov... No môže vás vnímať ako lakomca ktorý nechce ani zaplatiť jednu kávu... To predsa nechcete!

14. Máte uzavretú reč tela

Sedíte s prekríženými rukami, pred vami prekážka na toho druhého budete pôsobiť neisto priam nepríjemne ani nebude vedieť prečo... Konkrétne chyby vám môže pomôcť objaviť i vyššie spomínaný článok: Lepšie rande.

 

15. Budete ultra úprimný

Na tej fotke si vyzerala lepšie! Byť úprimný je fajn len je dôležité mať odhad čo povedať a čo nie.

16. Máte príliš "zvodný pohľad"

Proste sa dívate partnerovi do očí pričasto, ak to robíte pridlho, vytvára to napätie. Môžete pôsobiť dokonca i agresívne. Pozerať sa žene (mužovi) do očí cca 60% času je priam žiadúce - podľa výskumov publikovaných v knihe: Captivate od Vanessi Van Edwards.

 

17. Chvascete sa

Ja mám toľko nápadníkov, každý ma chce, zarábam toľko peňazí... Je fajn pochváliť sa úspechom ale s mierou... Mňa chce toľko žien...

18. Riešite veľmi peniaze...

 

peniazeKoľko zarábaš? Máš vlastný byt? Pýtaním sa priveľa otázok na tému peniaze sa vykreslíte ako zlatokop-ka... Alebo ak si muž že chceš ženu využívaš kvôli peniazom...

19. Hovoríte o sebe negatívne veci...

Mňa nikto nechce. Ja som nemožný... Ľudia chcú partnera / partnerku nie trosku čo si neverí ani za mak... Navyše zdravé sebavedomie je sexi...  

 

Sme ľudia a robíme chyby. Nevadí ak niektoré z nich urobíte no ak ich urobíte veľa ďalšie rande asi nebude 😀 

Spomenuté "rady" neberte samozrejme doslova ako niečo čomu sa musíte neustále vyhýbať - absolútne pravdy. Možno vás bude zaujímať kde nájsť novú lásku  alebo ako sa obliecť na rande .   Zdroje: vlastné skúsenosti, rozhovori s ľuďmi a kniha: Captivate.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram