Najlepšie možnosti ako sa zlepšiť v zoznamovaní

26/01/2018
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Povedzme si otvorene, kto je z tvojho okolia dobrý v zoznamovaní? Odpoveď vieš ty, viem ju ja a vie ju i tvoja pekná suseda... Málokto. Ako sa zlepšiť? Ako zefektívniť zoznamovanie? Ukážem ti možné cesty po ktorých sa vydať. Rozhodnutie pre ktorú sa vyberieš, je len na tebe. Článok ber ako recenziu - subjektívny pohľad. Poďme sa spolu pozrieť na možnosti!

1.     Kúpiť si on-line kurz alebo živý seminár

 

Asi to poznáš, si napríklad na pokeci a zrazu, vyskočí na teba príťažlivá reklama na spôsob – chceš aby ti ženy písali prvé? Aby ťa pozývali na rande... A pod. Klikneš na ňu lebo si zvedaví... V očakávaní čakáš, čo sa dozvieš...   Následne sa ti zobrazí video, s pánom pred bielou tabuľou ako ti nadšene vysvetľuje, čo sa podarilo jemu a čo sa môže i tebe.

 

Aké je to super a jednoduché, samozrejme ak si zakúpiš jeho kurz...   Začne ťa to viac zaujímať. Fíha znie to dobre! Toto by mi mohlo pomôcť! Následne trošku hľadáš informácie.

Predsa si nekúpiš mačku vo vreci! Pozrieš si sieň slávy a bum samá chvála. V hlave ti prebehne myšlienka no toto musím mať!   Keď následne  zaplatíš si nadšený. Veci ti dávajú zmysel, je to super. Dostavia si dokonca i nejaké výsledky... Pár žien ti napríklad napíše, časom možno budeš mať i rande.

 

A zrazu sa stane niečo neočakávané, nastanú „komplikácie“. Žena ti prestane odpisovať, alebo budete len kamaráti. (doplň si hocičo čo sa ti stalo neočakávané).   Si zmätení. Hľadáš informácie v kurze a zrazu nemáš odpovede! Čítaš dobre KURZ riešenie NEMÁ alebo to riešenie nefunguje!

Prečo niektoré kurzy nefungujú?

 1. Kurz je vytvorený online marketérom – teoretikom, človekom ktorý ovláda marketing vie predať „produkt“. Žiaľ má málo skúseností so zoznamovaním. Informácie čo boli v kurze sú len preložené americké blogy prípadne, neoverené a neodskúšané informácie. Často ťa môžu dokonca aj popliesť.
 2. Ťažko zapamätateľné informácie – napríklad dlhé videá, rozsiahle pdfká – človek dlhodobo neudrží pozornosť, celkovo kurz nie je koncipovaný s ohľadom na edukáciu (vzdelanie). Prípadne je to forma jednodňového semináru – veľa informácií naraz = zahltenie. Pre lepšie pochopenie odporúčam pozrieť video od Jána Patrmana

   

  4.Chýba prepojenie teórie s praxou – informácie sú síce kvalitné a zrozumiteľné ale chýba ich praktická ukážka prípadne osvojenie a upevnenie vedomostí a zručností.

  Len dlhodobým precvičovaním sa dá dosiahnuť zlepšenie, časom dokonca majstrovstvo. Jasno ti v tom urobí napríklad článok: 6 Secrets of Wildly Successful People alebo si pozri zahrňujúce video:

   

   

  5.Malá alebo žiadna spätná väzba – nevieš či sa naozaj zlepšil, čo robíš dobre a čo robíš zle. Bez spätnej väzby sa ťažko môžu prejaviť dlhodobé výsledky.

  6.Rady sú všeobecné – mali by pomôcť každému – no každý sme iný a každá žena je taktiež iná... Nie sme stroje že táto súčiastka patrí sem a vtedy to funguje a ináč nie. Vždy existujú výnimka.

Často to býva kombinácia viacerých dôvodov. Kurzy teda nefungujú? Odpoveď je nejasná ako ranná hmla... Aká je skutočnosť? Áno aj nie. Fungujú ak sú kvalitné.

 

Ako spoznám kvalitný kurz?

 1. Je robený človekom s praxou.
 2. Je zrozumiteľný.
 3. Spätná väzba je rôzna – Nie je len veľmi pozitívna! Pravdepodobne nie je manipulovaná. Ak obsahuje prevažne  príliš nadšené komentáre niečo tam nesedí...
 4. Je tam spojenie teórie s praxou – precvičenie.
 5. Máš tam možnosť spätnej väzby – niekto zhodnotí tvoj progres.

2.     Učiť sa sám – praxou a zlepšovaním sa

Učenie sa


Toto je najťažšia cesta. Je to metóda pokus – omyl.

 1. Fáza učenie sa nového

Niečo si prečítaš napríklad z knihy, pozrieš si video a pod.

 

 1. Zavedenie do praxe.

A následne to čo sa „naučíš“ zavedieš do praxe a testuješ. Všímaš a značíš si spätnú väzbu. Ak je dobrá, robíš to dovtedy kým to nerobíš prirodzene – sám od seba.  Tým vytvoríš zvyk. Vedomosti nie sú dôležité, ale ich používanie. Robíš to dovtedy kým sa to nestane tvojou súčasťou.

 

 1. Následne proces opakuj.

Ak sa chceš učiť zoznamovať rýchlejšie, myslím si že jednou z možností je napríklad prihlásiť sa na rýchle rande.Čo je rýchle rande sa dozvieš v článku 6 mýtov speed datingu 

Zlepšovanie sa – zvyšovanie hodnoty

 

Ja vnímam hodnotu ináč ako väčšina ľudí čo poznám. Všade čítaš a počuješ – zvyšuj hodnotu a ženy ťa budú chcieť samé... Znie to až príliš dobre. A v tom je problém. Väčšina žien je pasívnych a čaká že muž urobí prvý krok.

Samozrejme čím máš vyššiu „hodnotu“ zvyšuje sa šanca, že ho naozaj žena urobí, prípadne že bude mať o teba záujem.

Dobre ako je to teda s tou hodnotou?

 

Hodnota je podľa mňa veľmi subjektívna. Čo jeden človek môže vnímať ako hodnotu, druhý naopak nie. Uvediem pár príkladov.  Poznám pár umelkýň – maliarky, fotografky a asi jednu herečku. Z toho čo sme sa rozprávali a čo som videl som pochopil že neriešia toľko vzhľad a peniaze!

Nakupujú často v second hande. Obliekajú sa ináč. Skôr zaplatia za vás na stretnutí a pod. Takže ak budeš vyzerať dobre a budeš mať peniaze až tak veľmi vo očiach takýchto zmýšľajúcich žien nezaboduješ.

Samozrejme nie všetky sú také.   Ukážem ti iný príklad. Známa čo cvičí. Všíma a pozerá sa viac na vzhľad  - akú má muž postavu a ako sa oblieka. No zároveň oceňuje ak má muž filipa – aký je sčítaný a pod. Príkladov môžem uviesť mnoho.

Takže pracovať na sebe má zmysel.  Záleží aký tip ženy chcem, aká ma priťahuje – na základe toho by som mal také hodnoty aké by ju mohli priťahovať.   Lebo snažiť sa zaujať každú ženu rovnako je podľa mňa nezmysel.

Pre vychádzanie s rôznymi ľuďmi sa musíš stať SOCIÁLNY CHAMELEÓN. Kto je to sociálny chameleón? Človek čo sa vie prispôsobiť rôznym situáciám s rôznymi ľuďmi. Je to človek, ktorý má vysoko rozvinutú empatiu a interpersonálnu inteligenciu. A hlavne má veľa skúseností v zoznamovaní sa.

 

3.     Nájsť si mentora – učiteľa

Toto je podľa mňa najlepšia cesta. Budeš sa zlepšovať a učiť nové veci. Zároveň ťa bude usmerňovať niekto skúsený. Pôjdete spolu do „terénu“ – zoznamovať sa. Dá ti hneď i priamu spätnú väzbu čo robíš dobre a čo zle.

 

Touto cestou sa zlepšíš najrýchlejšie.   Základ je mať dostatok kontaktov s novými ľuďmi. Jednou z možností ako ich mať veľa za pomerne krátky čas je napríklad – rýchle rande.

Iná možnosť je ísť na miesta kde chodí viac ľudí – diskotéky – menej vhodné pre začiatočníkov keďže, veľkú rolu zohrá určite tréma a nedostatok skúseností.

Ako to môžeš využiť?

Ukázal som ti niekoľko možností ako sa zlepšiť v zoznamovaní. Myslím si, že ti pomôže lepšie sa rozhodnúť, kam investuješ peniaze, prípadne čas. Veľa šťastia pri zoznamovaní sa.

 

Zdroje: psychológia učenia, vyššie uvedené videá, pedagogika.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram