Ako si nájsť partnera po tridsiadke ale nebrať prvého čo príde

07/02/2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ako si nájsť partnera po tridsiatke... Otázka, ktorá vŕta hlavou mnohým ženám. Keď mali dvadsať, zabávali sa, skúšali, akí muži im vyhovujú a užívali si pozornosť mnohých mužov. Určite si to zažila aj ty, prišla si do baru a obletovali ťa muži. Pozývali ťa na drink, dvorili ti a zvádzali ťa a chceli ťa dostať do postele.

Zrazu prišla povestná tridsiatka a záujem niektorých mužov o teba klesol. Síce stále máš záujemcov, no mnohí z nich si chcú len užiť a zabaviť sa. Už nie si pre nich až tak zaujímavá a pozornosť mužov sa upriamuje na ženy, ktoré sú mladšie a chcú sa tiež zabaviť.

Povieš si dosť! Naštartuješ zoznamovaciu aplikáciu... Muži ti píšu, ty sa tešíš a môžeš si vyberať... No náhle príde vytriezvenie. Nechcú sa viazať. Alebo sú „zvláštni“, posielajú ti svoje „nástroje“, narcistické fotky, kde napínajú bicepsy a konverzácie typu: „Ahoj popísmenkuješ?“ Netvrdím, že všetci muži na online zoznamke sú takí, ale podľa mňa je ich mnoho...

Kde a ako nájsť partnera po tridsiatke?

Skúsim sa na situáciu pozrieť čo najviac nezaujato. Tvoje šance na nájdenie partnera po tridsiatke sa znižujú. To je fakt. Proste nie si už tak atraktívna, ako keď si mala dvadsať. Ale nezúfaj, máš iné kvality ako dvadsaťročné. Teraz sa ti pokúsim poradiť, ako najlepšie viem.

Zreálni svoje nároky na partnera

zoznam

Túto chybu vnímam u veľa žien, ktoré majú cez tridsať. Sú krásne, inteligentné, majú kariéru ale dve veci nemajú, t.j  partnera a reálne nároky. Netvrdím, že máš brať prvého muža čo príde a uspokojiť sa s akýmkoľvek mužom, ktorý ťa bude chcieť... Maj svoje nároky na partnera ale reálne ktoré bežný muž dokáže splniť. 

 

Proste pozri sa pravde do očí, nemáš dvadsať a či sa ti to páči alebo nie, tvoje možnosti sa s vekom zužujú. Buď zreálniš nároky – poľavíš z nich alebo môžeš ostať dlho sama alebo s ešte menej kvalitným mužom, pretože kvalitný muži môžu byť časom zadaný. Viem, znie to drsne, ale nechcem ti stavať vzdušné zámky.

Určite máš kvality a zároveň i nedostatky, ktoré mladšie ženy nemajú.

5 krokov k reálnym nárokom na partnera

 1. Aké vlastnosti a podmienky by mal muž spĺňať? Napríklad, aby bol samostatný, býval sám a mal prácu, ktorá ho uživí. 
 2. Uisti sa, že to, čo vyžaduješ, sama ponúkaš. Napríklad, ak chceš, aby mal športovú postavu, staraj sa tak aj o seba. Hľadaj si muža na podobnej úrovni. Hľadaj si muža, ktorý má podobný životný štýl ako ty. Pretože, čím ste si podobnejší, tým viac si budete rozumieť.
 1. Prestaň počúvať kamarátky a rodinu. Kamarátky ti nemusia vždy dobre poradiť, pretože, priateľa si hľadáš ty, nie ony. Muž musí vyhovovať tebe, nie im.
 1. Menej sa pozeraj na vzhľad a viac na to, aký muž je. Chápem, atraktívny muž ti môže výzorom popliesť hlavu (pretože nám mužom sa to stáva častejšie, ako by sme chceli a potom sme nešťastní). Neurob rovnakú chybu! Vzhľad sa mení, ale charakter zostáva.

  Chcela by si povrchného muža ktorý by ťa chcel len kvôli vzhľadu? Pretože si pre neho len krásna? Asi nie. Samozrejme, by ťa mal do určitej miery muž aj priťahovať - niečo fyzické by sa ti malo na mužovi páčiť.

 1. Prejdi si podľa tohto zoznamu požiadavky na partnera a napíš ich na papier. Potom ich daj prečítať aspoň dvom nezaujatým ľudom, ktorí ťa poznajú, či sú podľa nich reálne, t. j. či podľa nich na takéhoto muža aj reálne máš. Ak dostaneš kladnú spätnú väzbu, prejdi k ďalšiemu bodu.

Nečakaj na osud a buď aktívna

aktívna žena


Častá chyba, ktorú robia ženy (taktiež muži), že čakajú na osud, náhodu či zázrak... Očakávať, že sa tvoj problém vyrieši sám, je prinajmenšom naivné. Predstav si na chvíľu, že by si aj ostatné prekážky chcela takto prekonávať. Napríklad si prestav toto: V práci sa nepotrebujem snažiť a pracovať, lebo ak osud chce, povýšia ma alebo si nájdem lepšiu prácu...

Znie to priam smiešna však? Žiaľ, veľa ľudí prestalo pracovať na tom, aby prekonávalo svoje prekážky a namiesto toho sa spoliehajú na „osud“. Občas to môže fungovať, zvyčajne však nie.

Prevezmi zodpovednosť za svoje šťastie a buď akčná. Proste konaj!

Čo môžeš urobiť už dnes?

 • - Začni chodiť viac do spoločnosti
 •   Vyhľadávaj nové možnosti a zoznámenia ktoré by ťa možno predtým ani nenapadli jednou z nich je napríklad prihlásiť sa na rýchle rande/speed dating 
 • - Prejav záujem o muža ktorý sa ti páči (naznač mu, že máš čas cez víkend, prihovor sa mu, flirtuj)
 • - Prestaň čakať na „zázrak“ a zdvihni svoj zadok!

Rýchle rande/speed dating je možnosť zoznámenie ktorá nestavia toľko na povrchnom vzhľade, ako online zoznamky ale na sympatiách a spojení naživo. Na rýchle rande chodia skôr ľudia, ktorí to myslia s hľadaním partnera vážne a sú menej povrchný. Do randenia investujú len ľudia čo nechcú hocikoho - chcú možnosti. 

To že to i ľudom spolu vyšlo dokazuje na konkrétnych pároch článok: Páry ktoré sa zobrali vďaka speed datingu.

Zlepši sa

zlepšenie

Ak máš vyššie nároky na muža, pomôže ti popracovať na zlepšení verzie samého seba. Lepšie sa stravovať, cvičiť, zmeniť štýl obliekania, čítať knihy... Možností je mnoho. Ak chceš princa, musíš sa stať princeznou... Nežijeme v rozprávke, kde si princ vezme chudobné a dobré dievča. Občas sa to môže stať. ale je to málo pravdepodobné.

...

Daj vedieť že si dostupná

Na začiatok stačí, ak zmeníš stav na Facebooku, prejavíš o mužov záujem, či už flirtovaním alebo inými signálmi – mám teraz pol hodinku čas... Uisti sa, že si otvorená novému vzťahu a si slobodná. Buď dostupná, ale nie zúfalá. Ak chceš vážny vzťah, hľadaj si vážnu známosť – nezľavuj zo svojich nárokov len preto, aby si si muža získala, lebo sa ti veľmi páči...

Nemusíš to ale preháňať tým že budeš nosiť tričko som single, kto zájde na kávu 😊 Ale môžeš...

Zameraj sa na iný typ mužov – iné miesta a podobne

Myslím si, že v súčasnosti poznáš muža, s ktorým by si bola šťastná, ale prehliadala si ho, pretože nespĺňal tvoje nároky, alebo si si ho zaškatuľkovala. Nové miesta ti môžu pomôcť rozšíriť si obzory a stretnúť iných mužov, ako doteraz.

Mužov, o ktorých si možno myslela, že by ťa nemohli priťahovať, časom možno zistíš, že majú niečo do seba.

Ak budeš „hľadať“ partnera na rovnakých miestach ako doteraz, postupne budeš stretávať dookola tých istých mužov, resp. veľmi podobných.

Vieš ak budeš „hľadať“ partnera na rovnakých miestach ako doteraz postupne budeš stretávať dookola tých istých mužov. Alebo veľmi podobných.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram