Ako získať sebavedomie po rozchode?

26/09/2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Ako získať sebavedomie po rozchode?

 

  1. Venuj sa sebe a svojím koníčkom
  2. Stretávaj sa s novými ľuďmi - čisto kamarátsky
  3. Nauč sa niečo nové - napríklad bojové umenie alebo variť čokoľvek čo ti bude dávať zmysel a kde budeš vidieť pokrok
  4. Ak nebudeš spokojný  dostatočne s výsledkami prihlás sa na kurz o sebavedomí

Titulný obrázok je od autora 30daysreplay - https://www.30daysreplay.de

 

Sebavedomie sa podľa mňa nedá získať, každý ho má nejaké i keď nízke. 

 

Sebavedomie môže rásť ako strom no zároveň i hynúť. “Strom sebavedomia” niektorých ľudí je umelý. Naoko vyzerajú sebavedomo no vnútri sú nešťastní. Ich sebavedomie je len pretvárka. Maškaráda pre okolie. Plody ich stromu sebavedomia sú tiež  umelé a neprinášajú žiadne reálne potešenie jedine pre oči.

 

Sebavedomie v sebe musíš skôr “znova objaviť”.  

Objav svoje stratené sebavedomie teraz!

Čo nerobiť po rozchode?

 

Aspoň nie v krátkom čase nechodiť na rande. Krátko sa budeš cítiť lepšie, no po rande sa vráti nepríjemný pocit vlastnej nehodnosti a nízkej hodnoty. Ty potrebuješ problém odstrániť, nie ho prekryť. Je to ako makeup ktorý prekryje vyrážku. Vyrážku chvíľu nevidno no je stále tam. 

Ako už slovo sebavedomie napovedá skladá sa z dvoch častí - seba a vedomie. Sebavedomie vychádza z vnútra nie vonka. Čiže randenie s viac ľuďmi v krátkom čase ti môže naoko pomôcť. Ale bude to len ako makeup na vyrážke. Alebo ako obväz na rane. Ranu prekryje no priamo nevylieči. Ranu po rozchode môžeš vyliečiť len ty sám nikto iný za teba.

 

Iní ľudia ťa môžu len nasmerovať. nič viac nič menej. Každý si musí vybojovať svoje bitky. Nikto ich nevybojuje za teba. 

 

Nikto ta nepríde zachrániť len ty sám.

 

Prečo ľudia po rozchode “stratia” sebavedomie 

 

Ľudia sa po rozchode zosypú nie preto, že rozchod bol ťažký. Ale preto že ten druhý sa stal ich životom a vo vzťahu prestali akoby žiť a začali akoby žiť len pre toho druhého. Kamaráti, záľuby a všetko ostatné šlo bokom. len jeden človek sa stal stredobodom ich vesmíru. 

Utop svoj žiaľ radšej v blogu, tvorbe hudby, maľovaní, cvičení ako v alkohole či drogách. Drogy sú potešenie krátkodobá radosť. koníčky sú vášeň a skutočná dlhodobá radosť.

 

Nauč sa radovať z každého dňa či už si sám alebo vo vzťahu.

Ako rozchod takmer položil môjho spolužiaka

 

Teraz ti vyrozprávam smutný príbeh môjho spolužiaka. Mal priateľku dlhé roky. Ak sme boli na chate volal jej, básnil o nej bol očividne zaľúbený. Z jeho rozprávania som pochopil že jeho záujmy išli výrazne bokom. Nemám na to Jožko čas hovorieval. Uvidíš sám keď budeš mať priateľku. Raz sme sa stretli na jednom festivale. Bol tam i on s priateľkou. 

 

On celý vysmiaty a ona taká odurdená. Nadhodil som, že kedy bude svadba a ona s kyslím ksichtom odpovedala, že asi nikdy. Kamarát to bral ako žart. No mne sa to nezdalo. V tom čase boli zasnúbení. Asi o tri mesiace som videl na facebooku, že životná udalosť ukončenie vzťahu. Najprv som bol zaskočený, potom som si ale spomenul na situáciu na festivale a svitlo mi.

 

O mesiac cca som sa stretol s jeho mamou náhodne na zastávke. Sťažovala sa mi aké to bolo zlé dievča a že stratil jej syn kvôli nej kamarátov a že ho mám prísť pozrieť že môžem u nich prespať…

 

Bolo mi ho ľúto ale môj predpoklad o tom, že treba mať i svoj život a venovať sa sebe sa naplnil. Krátko na to sme sa stretli na chate v rámci stretávky zo školy. Spolužiak očividne schudol.  Jeho tvár bola poznačená smútkom a hnevom. Našťastie si rýchlo pomerne našiel novú priateľku, s ktorou je doteraz. Myslím si, že keby sa venuje vtedy viac sebe tak by ho prípadný rozchod toľko nezlomil.

Ako rozchod zasiahol mňa

 

S priateľkou som bol niekoľko mesiacov. Rozumeli sme si a mali sa dobre. Žiaľ nedôverovala mi, a začali sme sa preto hádať. Že ju podvádzam a podobne. Prečo som to a to a to povedal - urazila sa ľahko a bola potom smutná. Samozrejme som nejaké chyby urobil aj ja. Keďže som dosť priamy človek niekedy som povedal niečo čo som možno aj nemal alebo príliš netaktne.. Človek proste nie je dokonalý. Keďže mi nedôverovala rozišli sme sa. 

 

Časom po rozchode vyzerala situácia tak, že možno sa udobríme. To som jej už ja nedôveroval. Rozchod ma samozrejme zasiahol, do určitej miery bol som smutný a nahnevaný. Keďže ale som sa vo vzťahu venoval i sebe, tak som mal pomerne pevnú pôdu pod nohami a dostatok “živín” pre regeneráciu “stromu” sebavedomia.

 

Povedal som si ja ti ukážem. Začal som viac intenzívne venovať blogu, svojím záujmom a v priebehu roka som sa naučil niekoľko zaujímavých vecí. Cítil som sa zo dňa na deň lepšie. Lepšie postupne ako predtým! To čo som robil mi dávalo zmysel.

 

Akým ľuďom sa vyhnúť a prečo

ľudia

 

Ak chceš získať sebavedomie po rozchode je dôležité stretávať sa so správnymi ľuďmi. Stretol som niekoľko ľudí ktorí mali podobne nízke sebavedomie ako moja ex-priateľka. Intuícia mi hovorila tento človek nepatrí do tvojho života. Ak aj áno, tak nie do blízkeho kruhu, duplom nie do intímneho vzťahu.

 

Viac krát som si všimol, že ľudia s nízkym sebavedomým hľadajú akoby záchrancov. Toto som si naplno uvedomil po včerajšom rozhovore. Bol to aha moment. Ja som bol pre tých ľudí ako maják. Problém bol že pri nich som sa postupne cítil ja menej sebavedomo - akoby cucali odo mňa energiu neviem to vysvetliť. Asi je to tým že ľudia s nízkym sebavedomím sú veľmi negatívny.

 

Záver

Pre získanie sebavedomia po rozchode je dôležité žiť znova naplno, a zmeniť niečo vo svojom živote aby tvoj strom sebavedomia mal dostatok živín pre ďalší rast.

 

Ak by si chcel pomôcť získať sebavedomie po rozchode alebo ťa proste zaujíma téma sebavedomia tak ťa rád uvidím na mojom kurze zdravé sebavedomie.

 

 

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram