Čo vytvára uspokojivý vzťah?

22/11/2017
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Britský poisťovateľ Pru Life UK vydal nedávno druhý ročník, svojej vzájomnej vzťahovej štúdie a podobne ako vlani, Filipíny boli na druhom mieste v oblasti spokojnosti s osobnými vzťahmi. V štúdii z roku 2017 sa zistilo, že 79 percent Filipíncov cíti, že ich vzťahy naplnili ich potreby a očakávania. Index vzťahov Pru Life UK preskúmal stav, osobných vzťahov v deviatich krajinách - Vietnam, Indonézia, Thajsko, Malajzia, Singapur, Hongkong, Čína a Kambodži, ktoré mali najvyššie skóre PRI.

 

Z deviatich krajín, ktoré boli zahrnuté do štúdie, Filipíny sú naj-optimistickejšie vo vzťahu k týmto vzťahom, pričom 72 percent verí, že ich milostný život sa v nasledujúcich piatich rokoch zlepší.   Takže čo robí uspokojivý vzťah? Ako sa ukázalo, uspokojiví vzťah tvoria veľmi jednoduché ale často zanedbávané veci.   Ak premýšľate ako sú na tom vaše vzťahy, môžete si urobiť online kvíz.   Stavím sa že ste zvedaví čo pomáha mať uspokojivé vzťahy? Ja vám to teraz prezradím.

 

1. Rozprávajte sa navzájom

  rozprávajúci sa pár_2  

Schopnosť zachovávať tajomstvo môže byť cnosťou, ale možno nie toľko, pokiaľ ide o vzťahy. Kľúčovým slovom je transparentnosť, ale odborníci varujú, že to neznamená, že si všetko navzájom hovoríte; skôr hovoríte dôležité veci. Na stretnutí sa zúčastnila aj odborníčka na vzťahy Dr. Margarita Holmesová, ktorá povedala, že to závisí aj od vzťahu - nie každý uprednostňuje vedieť každý malý detail.

 

Podobne RJ Ledesma povedal, že je dôležité pochopiť, odkiaľ váš partner pochádza. "Naozaj pomáha s týmto vzťahom pochopiť, že človek hovorí logicky a hovorí emocionálne. Časťou komunikácie je pochopenie toho, ako komunikujeme," povedal.

 

Podľa PRI sú páry, ktoré sú navzájom viac otvorené, na tom lepšie ako tí, ktorí zatajujú. Tí, ktorí sa rozprávajú viac otvorene so svojím partnerom, majú vzťahové skóre 80/100. Tí, ktorí nie sú natoľko otvorený majú skóre 68/100.

 

"Vlastné odhalenie je tanec, hovoríte niečo o sebe, aby ste ukázali, že máte záujem ... ak obaja ctíte dôveru, môžete ísť hlbšie." Čím viac budete zdieľať, tým hlbší je vzťah, "povedala Holmesová.

 

Jedna vec, ktorú môžete urobiť na zlepšenie komunikácie, je odložiť telefón. Asi 45 percent mužov a 42 percent žien verí, že čas strávený s "telefónom v ruke" negatívne ovplyvňuje ich rodinné vzťahy. 90 percent Filipíncov súhlasí že ak by počas jedla všetci vypli telefóny zlepšili by sa ich vzťahy.

 

2. Plánujte svoje financie spoločne

 

Hovoriť o peniazoch sa môže stať nepríjemným, hlavne ak ste zvyknutí byť nezávislý. Údaje PRI však ukazujú, že páry, ktoré plánujú svoje finančné prostriedky spolu, alebo dokonca aj tí, ktorí sú aspoň navzájom transparentní čo sa týka peňazí, majú vyššie skóre vzťahov. Tí, ktorí plánujú spoločne, sú v najbližších piatich rokoch optimistickejší v porovnaní s tými, ktorí plánujú oddelene.

 
 

Samozrejme, niektoré páry sú tradičnejšie, s manželom ako hlavným živiteľom rodiny, ale existuje viac možností ako môže vyzerať pár. Ledesma povedal, že druh plánu bude závisieť od páru. Pre neho a jeho manželku sú ich finančné záväzky zosúladené s ich silnými stránkami.

 
 

Holmesová dodala, že hoci je dobré plánovať spoločne, je tiež dobré mať stále osobné úspory. "Musíte byť pripravení, ak váš partner ide pred vami," odporučila. Jedným z prieskumov PRI sa ukázalo, že väčšina (87%) očakáva, že sa bude spoliehať na svoje osobné úspory v starobe a iba 32% očakáva, že ich deti im budú poskytovať finančnú podporu.

 
 

Ale neexistuje riešenie, ktoré by fungovalo pre všetkých. Bez ohľadu na situáciu, dáta ukazujú, že dôležitou vecou je vzájomne komunikovať. Odborníci súhlasia. "Najdôležitejší názorom je, že rozprávanie skutočne pomáha," povedala Holmesová.

 
 

3. Buďte zodpovední

 

zodpovednosť
 

Mnohí filipínčania v štúdii uviedli, že chcú, aby ich partneri boli zodpovednejšími. Len 37 percent respondentov uviedlo, že robia väčšinu domácich prác. V tomto bode Holmesová poukázala na to, že rodové stereotypy sú konštrukty.

 

"Na rozdiel od toho, čo veríme, neexistuje žiadna taká vec ako mužský mozog alebo ženský mozog," povedala a dodala, že je dôležité ukázať deťom, že takéto stereotypy nie sú pravdivé. "Podporujem presvedčenie, že muži nie sú na to, aby zarobili viac peňazí a povedali ženám, čo majú robiť, a ženy nie sú nútené nasledovať," povedala.

 
 

Ďalším aspektom zodpovednosti je zdravie. Vo všetkých krajinách respondenti uviedli, že chcú byť zdravší.

49 percent Filipíncov uviedlo, že chcú, aby ich partner bol zdravší a 32 percent žien povedalo, že chcú, aby ich partner prestal fajčiť alebo piť. V skutočnosti 14 percent verí, že ich zdravie sa v nasledujúcich piatich rokoch zhorší.

 

 

Zistenia zahŕňajú aj smiech, ako hnací faktor pre spokojnosť vo vzťahu, pretože tí, ktorí sa s partnermi smiali aspoň raz za týždeň, zaznamenali vyššie skóre ako tí, ktorí sa menej smiali.

 

Aké sú predpovede o stave vzťahov v roku 2050?

 

Podľa zistení PRI 80 percent Filipíncov verí, že rozchod bude do tej doby sociálne prijateľný. 72 percent predpokladá, že viac ako polovica spoločne žijúcich párov sa nebude zosobášená. 74 percent verí, že viac ako polovica detí sa narodí nezosobášeným rodičom.

 

Zároveň 70 percent verí, že deti budú mať lepšiu budúcnosti ako oni teraz. 65 percent verí, že manželstvo rovnakého pohlavia bude na Filipínach legálne.

 

Pôvodný a celí článok v angličtine si môžete prečítať na adrese Gma network.com

 

 

 

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram