Druhé rande

02/01/2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Prečo je dôležité druhé rande?

 

Prvé rande je skôr o základnej príťažlivosti. Ľudia sa viac kontrolujú sú aj nervózny. Aký „naozaj“ sú sa viac prejaví na druhom rande. „Ľudia sú toľko zafixovaný na prvom rande, pritom prvé rande je skôr rýchli pohľad.“ Hovorí Helen Fisher PhD. biologický antropológ a hlavný vedecký poradca spoločnosti Match.com.

 

Po prečítaní rôznych výskumov si človek prekvapivo uvedomí  že druhé rande má väčší význam ako sme si mysleli.

 

„To je, keď sa začnete učiť o svojich spoločných záujmoch, nápadoch a cieľoch - o všetkých veciach, ktoré ľudí dokážu spojiť, “hovorí doktorka Fisherová.

 

Anketa je podľa teba dôležitejšie prvé alebo druhé rande?

Záujem je väčší

 

Podľa Michelle Baxo expertky na vzťahy a rande  ak je druhé rande znamená to že obidve strany majú záujem. Zamysli sa takto: Percento ľudí ktoré pôjdu na druhé rande je výrazne nižšie ako percento ľudí s ktorými pôjdu na prvé rande.

 

Druhé rande je čas keď sa prejavuje tvoja reálna osobnosť. Na prvom rande toho veľa o sebe neprezradíš. Ako vyzeráš, ako sa správaš v spoločnosti a podobne. Si nervózny / nervózna. Kontroluješ sa. Je potrebné viac ako jedno rande aby sa prejavila skutočná chémia.

 

Na druhom rande sa tieto nepríjemné pocity potlačia a viac sa uvoľníš.

 

Je tu šanca pre budovanie väčšej príťažlivosti. Povedzme napríklad že ťa niekto na prvom rande veľmi nepriťahoval, ale zaujal ťa natoľko že ho chceš vidieť znova. Druhé rande je proste iné. Nervozita opadne a ten alebo tá čo ťa nepriťahoval ťa začne priťahovať viac. Je akoby iný / iná. To nespomínam ešte chybu prvého dojmu ktorý môže pokaziť i to najlepšie prvé rande.

 

Nie všetko vieme vo svojom živote ovplyvniť. Napríklad budeš mať v práci ťažký deň a pohádaš sa zo šéfom tj. nebudeš asi veľmi dobre naladený na rande. Alebo ti niekto umrie z rodiny a budeš cítiť smútok...

 

Podľa údajov z prieskumu spoločnosti Match.com z roku 2015, ktorý sa týkal viac ako 5 500 ľudí, majú slobodní muži a ženy, ktorí sa aktívne usilujú o vážny vzťah, majú o 74% vyššiu pravdepodobnosť, že budú mať druhú šancu – tj. druhé rande.

 

„Keď prichádza na randenie, mohol si byť zameraný prečo povedať nie. Rozumnejšia stratégia je začať rozmýšľať na dôvodmi prečo áno hovoriť áno.“ hovorí doktorka Fisherová.

 

„Stretnutie sa druhým znova dovoľuje obísť, povrchné veci a témy. Výskum ukazuje že čím viac komunikuješ tým viac záleží na konverzácii.“ hovorí profesor sociológie Daniel McFarland, PhD Standofordskej Univerizity. Navyše potrebuješ viac extra času na cítenie iskry.

 

„Existuje mýtus „lásky na prvý pohľad“. Ale zaľúbiť sa môžeme hocikedy. Môžeš začať cítiť príťažlivosť od začiatku, po niekoľkých rande alebo po niekoľkých rokoch.“ konštatuje dokotorka Fisher.

 

Navyše druhé rande je zábava. Nervozita opadla a je to iné. Je to proste zábava.

 

 

Druhé rande a bozk

Niekto tvrdí že bozk na prvom rande iný na druhom. Ťažko sa vyjadriť na koľkom rande bozk je to veľmi individuálne ak sú obaja viac hanblivý môže byť aj druhé rande skoro. ideálne je testovať odozvu na dotyky a ak je pozitívna reakcia na dotyky v oblasti tváre pokúsiť sa o bozk. Nesiliť to samozrejme.

 

Aby ste sa pri bozku cítili obaja prirodzene a dobre. Cieľ rande by nemal byť bozk ale byť s tým druhým spoznať ho viac, rozvíjať príťažlivosť. A ak bude bozk tak bude ak nie tak nie. Zbytočne ale neváhaj s bozkom. Bola by škoda príťažlivosť zabiť kamarátstvom.

 

Druhé rande za ako dlho

 

Ak prvé rande dopadlo dobre ideálne je ozvať sa do jedného dňa a dohodnúť si rovno nové rande. Samozrejme nenáhliť sa príliš.

 

Darček na druhom rande

Darčeky majú skôr význam vo vzťahu keď sa poznáte lepšie. Často môže darček viac uškodiť ako pomôcť.

 

Ak dávaš darček na druhom rande môže to vyznieť rôzne napríklad:

 

  • snažíš sa ženu kúpiť
  • neveríš že si dosť dobrý a snažíš sa kúpiť si plusové body darčekom
  • príliš sa snažíš
  • že tlačíš
  • že očakávaš niečo na oplátku (bozk, sex...)

 

Druhé rande by bola škoda podceňovať ak chceš dostať na druhé rande potrebuješ najprv ísť na prvé rande. S prvým rande ti môžem pomôcť pomocou rýchleho rande – speed datingu.

 

Zoznamovacie akcie sú na výber na rôznych miestach:

Speed dating Banská Bystrica

Speed dating Bratislava

Speed dating Košice.

 

Veľa šťastia s druhým rande.

 

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram