Kedy príde tvoj princ na bielom koni

22/07/2021
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Ženy z mojich pozorovaní majú často nereálne nároky ktoré nie je takmer možné naplniť.

Vysvetlím ti na fiktívnom príbehu kde sa budem snažiť použiť čísla približujúce sa realite.

Predstav si nočný podnik s kapacitou 200 ľudí, je krásny, exkluzívny – nepustia tam hocikoho. Platia tam dve základné pravidlá – do podniku smie len človek čo zarába aspoň priemerne a takisto vyzerá aspoň priemerne. Podnik je exkluzívny ešte pre jednu vec – nedá sa v ňom klamať!

Vstúpiš do podniku s veľkými očakávaniami. Si nadšená. Klub je rozdelený na dve veľké skupiny. Sto mužov a sto žien. Pamätaj každý z týchto mužov vyzerá minimálne priemerne a zarába priemerne.

Ty ale vieš akého chceš. Vysokého 180 cm, ktorý zarába aspoň 1500 eur v čistom, je slobodný a chce vážny vzťah.

Do stredu miestnosti vstúpi moderátorka a vyhlási: „Som rada že ste dnes večer prišli do nášho exkluzívneho klubu. Cieľom dnešného večera váš zoznámiť s mužmi podľa vašich predstáv milé dámy. Budem čítať postupne to čo ženy očakávajú od mužov, a vy sa budete postupne premiestňovať. Tí ktorí požiadavku spĺňajú ostanú vpravo, a tí ktorí nie sa presunú doľava.“

Začíname

„Začíname!  Prvá požiadavka muž ktorý meria viac ako 180 cm.“ Medzi mužmi nastal šum a začali sa presúvať muži ktorí nespĺňali túto požiadavku. Zo sto mužov ju nespĺňalo 60 mužov. V skupine ktorí ju spĺňali zostalo 40 mužov.

Ženy ostali prekvapené lebo čakali že ostane v skupine v pravo oveľa viac mužov. V duchu si povieš viem čo chcem a nezľavím zo svojich nárokov!

Pokračujeme

„Pokračujeme. Druhá požiadavka je plat aspoň 1500 eur v čistom.“ Medzi mužmi nastal opäť šum a vyčlenila sa skupina 20 mužov ktorí nespĺňali túto požiadavku. Skupina ktorá spĺňala zatiaľ iba dve požiadavky sa zmenšila na 20 mužov.

Začínaš pocitovať paniku. Vidíš ako 79 žien zo sto vrátane teba pokukuje po atraktívnych, vysokých a dobre zarábajúcich mužoch. A tých mužov je len 20. Ale ja mám čo ponúknuť. Muži ma predsa chcú hovoríš si. Ukľudnila si sa.

„Dobre pokračujeme – vyhlásila moderátorka. Ďalšia požiadavka je aby bol muž slobodný. Nastane medzi mužmi znova šum. Zo skupiny sa vyčlení 10 mužov a v skupine ktorá spĺňa zatiaľ prezentované podmienky ostane 10 mužov.

Teraz si už celá panikou bez seba. 80 žien vrátane teba chce 10 mužov. Ale mám šancu upokojuješ sa.

„Ďalšia požiadavka je aby muž chcel vážny vzťah.“ Muži sa na seba pozrú a z malej skupinky 10 mužov odíde ďalších 5 mužov.

V tejto chvíli si uvedomíš ako je málo mužov ktorý reálne spĺňajú tvoje požiadavky. A to ešte o tých mužoch nič iné nevieš!!! Po chvíli si upokojíš a povzbudíš samú seba.

„Dámy teraz sa môžete zoznamovať s mužmi ktorý vás zaujali.“

Väčšia skupina 80 žien sa náhli v k malej skupine piatich mužov. Muži sa postupne s nimi rozprávajú, flirtujú s nimi a tešia sa z ich pozornosti.

...

Prekvapenie

Teba ale prekvapí malá skupina žien ktorá sa teší pozornosti veľkej skupiny 95 mužov. Majú pozornosť z každej strany a môžu sa vyberať.

Ty si ideš ale za svojím. Vysnívaním, nevšímaš si viac mužov „pod tvoju úroveň“. Postupne sa začneš rozprávať s mužmi. Síce sú k tebe milí a flirtujú príde ti to ako hra. Nakoniec stretneš jeho toho ktorý sa ti najviac páčil. Páčiš sa mu a on tebe. Si šťastná.

Zrazu sa to ale mení...

Mimochodom koľko máš rokov opýta sa ťa. Rozpačito odpovieš že máš 40 rokov. Usmeje sa odpovie ti: „Vieš naozaj sa mi páčiš ale nie som istý či by sme mohli mať spolu vôbec už deti. Ja mám 35 a hľadám si mladšiu. Ideálne medzi 25 až 30 rokov. Vieš vyzeráš dobre a máš niečo do seba ale myslím si, že si čas na vážny vzťah s deťmi premeškala pred desiatimi rokmi.

Odídeš znechutená. V duchu nadávaš na mužov. Všetci sú rovnakí. Chcú mladšie. Alebo si chcú len užiť vtedy ti spočinie pohľad na skupine piatich mužoch ktorý vypadli v poslednom kole.

Pohľad ti znova zamieri k dvadsiatim ženám. Niektoré z nich si už našli spriaznenú dušu. Zaujme ťa jeden párik nižšieho muža a pohľadanou blondínkou. Vyzerajú šťastne. Muž sa po chvíli vzdiali.

Tebe to nedá a opýtaš sa pohľadanej blondíny: „Prečo si si vybrala práve jeho? Nie je predsa veľmi atraktívny a je nízky.“ Vieš mám pomaly tridsať a chcela by som dieťa. Nemá síce všetko čo by som od muža chcela, no ja takisto nemám všetko, čo by on chcel od ženy.

Rozuzlenie

Vzťah je kompromisoch. Keď som bola mladšia myslela som si, že môžem mať vysokého a dobre zarábajúceho muža. Pár takých som ich stretla, problém bol že väčšinou sa chceli len zabaviť alebo nemali o mňa záujem.

Postupne som si uvedomila že mám dve možnosti:

  • Naháňať roky pána dokonalého a tým odkladať mať rodinu a byť šťastná
  • Alebo zreálnim nároky na muža a budem šťastná TERAZ nie „možno“ raz...

Už si nechcem nič dokazovať nijakým „dokonalým mužom“.

Opýtaj sa samej seba chceš byť zo snom či s reálnym mužom. Vieš hoci sa  nezdá každý muž má čo ponúknuť. Napríklad po rozhovore s Ferom som si uvedomila koľko nás spolu spája. A že výška a nadpriemerný príjem nie je až také terno. Krátkodobo áno ale dlhodobo je to len lacné pozlátko.

Pozri nechcem ťa odhovárať od tvojho sna hľadať úžasného muža. No daj si pozor aby si nestrávila ďalšie roky života naháňaním sna, zatiaľ čo ostatné ženy budú mať dávno „priemerného“ partnera s ktorým si budú rozumieť.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram