Láska na prvý pohľad?

20/10/2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Existuje láska na prvý pohľad? Táto téma, mi už dlhšiu dobu mi vŕtala hlavou. V dnešnom článku sa budem zamýšľať nad touto témou nie len z filozofického ale aj z praktického hľadiska. Možno na "novú lásku" nie si prepravený či pripravená prekonať rozchod ti môže pomôcť článok: Ako sa vyrovnať s rozchodom   Skôr ako začnem by sme si mali určiť čo láska vlastne znemená, a prečo je v našich životoch tak dôležitá.

 

Podľa wikipedie je láska:

 

Slovo láska má viac významov:

emociálny pocit náklonnosti k nejakej osobe (napr. materská láska, partnerská láska);

  • citový vzťah k veci, myšlienke a pod. (napr. láska k peniazom, láska prírode, jedlu, športu, vlasti...);
  • dobrý skutok voči druhému: prejav lásky, ktorý môže ale aj nemusí vychádzať z citových pohnútok (láska k nepriateľovi);
  • erotická príťažlivosť muža a ženy, alebo dvoch ľudí rovnakého pohlavia (sexuálny styk sa tiež označuje ako "milovanie").červené srdce

V našom prípade sa zameriame na partnerskú lásku, medzi mužom a ženou.

 

Ako môže vzniknúť láska medzi mužom a ženou tak rýchlo?

Určite ste už videli film, v ktorom uvidí muž prvý krát ženu, a v zápätí nastane „spomalenie“ času za sprievodu hudby. Jemu začne biť srdce ako zvon. Jej vlasy sa vlnia nekonečne dlho. Zaľúbil sa!   Počas celého filmu sa „snaží“ získať si jej priazeň a lásku. Film sa končí tradične, vzájomnou láskou a šťastným životom. Je to pekná a romantická predstava. Zároveň je to ale veľmi, veľmi naivné.


Takto si to predstavujú aj niektorý moji klienti.   Ich ideálna predstava je prísť na rýchle rande – speed dating a hneď na prvý krát dosiahnuť to prečo ma vyhľadali. Predstavujú si, že po 5-tich minútach rohovoru s vybranou osobou to zaiskrí a hneď získajú lásku na celý život.

 

To by bolo ako vo filme! O speed datingu - rýchlom rande "kolujú" rôzne mýti na ne som sa pozrel v článku:6 Mýtov speed datingu.

Našiel tému „láska na prvý pohľad“ som našiel výstižný citát:

Skutočná láska nemôže vzniknúť na prvý pohľad. Na prvý pohľad môže vzniknúť len začiatok skutočnej lásky. —  Albert Einstein

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/272727-albert-einstein-skutocna-laska-nemoze-vzniknut-na-prvy-pohlad-na/

 

Pýtate sa: „Takže, ty mi chceš povedať, že láska na prvý pohľad neexistuje?“

Ako vraví môj známi, isté sú len dve veci dane a smrť... Netvrdím že to nie je vôbec možné, no skôr málo pravdepodobné. Podľa mňa, existuje príťažlivosť na prvý pohľad. Ak si muž určite si to už zažil, išiel si po ulici a stretol si nádhernú ženu a okamžite si „zaľúbil“.

 

Na pohľad bola neodolateľná. Skvelá postava, krásny dekolt, podmanivé oči, ktoré sa zahľadeli priamo na teba. Bol si z nej celý unesený. Bola to ale láska? Nie bola to príťažlivosť, chémia pomenuj to ako chceš. Ale poviem ti jedno, na 90 % to nebola láska, aspoň nie tá pravá ako si si hneď myslel.

Mal by som snažiť nájsť lásku na prvý pohľad?

Určite! Nie nadarmo sa hovorí nikdy nehovor nikdy! Je to naivné, iracionálne no zároveň veľmi, veľmi romantické... Kde ju ale hľadať? Určite nie doma pred obrazovkou počítača či mobilu! Postav sa zo zadku a choď do akcie!

Napríklad si prečítaj viac informácii a speed datingu – rýchlom rande na mojej webovej stránke a prihlás sa na termín! Čo ak práve ty budeš patriť medzi tých 10% ľudí, ktorý lásku na prvý pohľad naozaj stretnú!

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram