Lepšie rande... Ako?

26/01/2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Lepšie rande by chcel mať asi každý z nás. V dnešnom článku ti dám niekoľko typov na to ako mať lepšie rande. Nechcem sa hrať na samozvaného odborníka a preto prikladám aj externý zdroj informácií. Na youtube ma zaujalo jedno video od Matt Winter. Názor si urob sám.

 

Správne nastavenie mysle

 

nastavenie mysle, uvažovanie, sústredenie.

Predtým ako pôjdete na rande si predstavujte ako sa bavíte, ako je vám príjemne. Ak máte s tým problém zoberte si inšpiráciu napr. z filmu kde je dobré rande. Prevezmite si pocity ktoré vo vás vzbudí sledovanie scény. Ide to teraz ľahšie však?

 

Predstavte si samého seba (seba samu) ako kráčate do miestnosti, a všetci v miestnosti sa dívajú na vás so záujmom a obdivom. Ste sebavedomá a charizmatická osoba priam neodolateľná! (minimálne len tým že si to predstavíte ňou naozaj aj v skutočnosti budete pretože sa pozitívne naladíte a bude to z vás aj cítiť!)

 

Poučte sa z minulosti, no zároveň sa zamerajte na budúcnosť!

 

Vyber správne miesto na rande

Miesto rande udáva tón akým sa bude viesť rande. Pokiaľ nie si istý čo má rada je lepšie zvoliť neutrálne miesto na rande.

Niekoľko typov akým miestam na prvom rande sa vyhnúť:

- reštaurácia
- kino

Podrobnejšie tému výberu miesta na rande preberám v článku: Kam na rande?

 

Aké chyby ste robili na minulom rande?

 

minulosť, budúcnosť, negativizmus a pozitivizmus

Viete o nich? Ak áno napíšte si ich napr. na papier. Budete milo prekvapený čo všetko sa nájde... Potom si ale spomeňte na vydarené rande respektíve vydarené situácie čo ste cítili, čo ste robili ako ste sedeli... Čo najviac detailov. Tiež si ich napíšte! Cesta k úspešnému rande je aj opakovanie dobrého a vyvarovanie sa zlého.

 

Dajte si pozor na reč tela !

 

Žena s prekríženými rukami

Reč tela je podľa výskumov dokonca dôležitejšia ako slová samotné! Na podvedomej úrovni ju vnímame ani o tom nevieme. Ako sa to prejaví?  Napr. tým že nám daná osoba ani nevieme prečo nejako "nesedí" a pod. Ako sa tomu vyvarovať?

 

 Základné rady: vyvarujte sa prekrížených rúk (pôsobíte tým, placho až neisto, že nesúhlasíte a zvyšuje sa vám tým hladina kortizolu – stresového hormónu), celkovo úzkostlivým pózam. Zároveň je dôležité byť rečou tela prirodzený. Majte viditeľné ruky, nebojte sa prejaviť emócie aj vašou rečou tela nie len slovami – smiech, úsmev, pohľad do očí a pod.

Niekoľko príkladov:

- ak ťa zaujíma to čo hovorí druhý nahni sa bližšie k nemu
- zrkadlenie tj. napodobňuješ držanie tela toho druhého
- smerovanie tela k človeku o ktorého máme záujem

Ako byť zaujímavý?

 

zaujímavý mužUrčite ste si aspoň občas kládli aj vy otázku ako byť zaujímavý však? Všetci si chceme byť istý že na rande ukážeme svoje najzaujímavejšie ja. Ako?

 

„Byť zaujímavý znamená zaujímať sa.“

 

Všetci – tým myslím všetci – radi rozprávajú sami o sebe. Pýtaním sa otázok na rande o nich (a pokračovaním dialógu s vlastnými myšlienkami ktoré otvárajú nové témy) ukazujete že sa zaujímate o nich. To vás zmení na viac zaujímavých. Hovoriť o sebe je zaujímavé pre časopis (alebo znie dobre ako článok v časopise) ale v reálnom živote je to nuda.

 

Nie je dôležité iba zaujímať sa o vášho partnera (partnerku) ale taktiež ukázať záujem o témy ktoré sa naskytnú. Zvedavosť je úžasná! Niekto kto je zvedaví ukazuje svoju vrodenú inteligenciu a radosť zo života.   Takže ak váš partner (partnerka) na rande „načne“ nejakú tému ktorej sa nerozumiete, radšej ako si poviete – nemáme to spoločné...

Zmeňte prístup! Opýtajte sa viac k téme!

 

otázniky v leseVáš partner (partnerka) bude rád rozprávať o téme ktorú má rád (ideálne vám to oplatí) taktiež uvidí že ste zvedavá osoba. Toto je viac atraktívne ako si väčšina ľudí uvedomuje!

 

        Ako si ale udržať pozornosť a záujem partnera (partnerky) počas rande?

 

Za malí okamih vám to prezradím... Položte si predtým nasledovnú otázku: čo udržuje záujem a pozornosť u mňa?

 

Nejdem vás viac napínať je to jednoduché. Je to jednoduchšie ako to znie: pýtajte sa otázky! Vždy keď rozhovor viazne -jednoslovné odpovede a podobne. Zapojte rozširujúce otázky, na ktoré sa nedá odpovedať len áno nie. Napr. Prečo keď si bola malá si chcela byť lekárka? Ak by ste sa aj tak zasekli môžete si pomôcť so startovačmi konverzácie. ( v budúcnosti o tom prinesieme článok)

 

Páčil sa vám článok? Ak áno tak zdieľajte prípadne komentujte!

 

Sledujte naše novinky a tipy na facebooku alebo instagrame odkazy nájdete v hornej časti stránky. Ak vás zaujímajú naše služby vyplňte dotazník!

 

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram