Má zmysel byť vo friendzone?

10/10/2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Kamarátska zóna aka friendzone straší mnohých  mužov. Kamarátstvo so ženou nie je finálny stav, ako smrť. Má svoje výhody, aj nevýhody. Niekedy ti môže škodiť, a inokedy pomáhať. Dôležité je rozoznať kedy ti škodí, a kedy ti naopak pomáha. Vždy sa dá niečo s tým robiť ale tom inokedy.

 

Otázka na mieste je:
Kedy mi kamarátstvo so ženou „škodí“?

Opíšem pár príkladov kedy ti „priateľstvo“ škodí.

1.      Predstieraš priateľstvo (pritom ju chceš)

Asi najškodlivejšie čo môže byť pre vás oboch. Prečo? Pre viac dôvodom uvediem hlavné dôvody:

 1. Klameš ju – nie si úprimný ženy nemajú radi klamstvá a ľudia celkovo.
 2. Klameš seba – nahováraš si že sa to zmení, zlepší a podobne.
 3. Si odtrhnutý od reality – daj si otázku čo je lepšie žiť v ilúzii alebo prijať „krutú pravdu“ (ktorá nie je zas tak krutá) a posunúť sa dopredu.

 

 1. Znižuješ si šance na úspech u iných žien – prílišnou fixáciou na jednu ženu sa stáva z teba naivný „idiot“, ovládajú ťa city a strácaš prehľad o okolí. Ľahko sa môže sa stať, že prehliadneš záujem u inej ženy, pretože si príliš naviazaný na jednu ženu.

  Prečo by si mal chcieť ženu, ktorá ťa má iba ako kamaráta či maximálne náhradníka... Chceš byť náhradník? Ja nie a ty?

2.      Je to jednostranné priateľstvo

Ty si možno je kamarát – „priateľ“ no ona nie je tvoja kamarátka... Ako spoznáš falošné priateľstvo so ženou? Keď potrebuješ niečo pomôcť ty, skoro nikdy nemá čas, ozýva sa ti len keď potrebuje dačo ona, miestami ťa takmer využíva...

Ak je to „pravé“ priateľstvo tak ona je tu pre teba ako ty pre ňu ak nie tak je to falošné – fake priateľstvo.

 

3.      Dáva ti nezmyselné a škodlivé rady

Ste priatelia fajn, ak je to vzájomné  fajn. No žiaľ jej rady sú často priam nezmyselné či dokonca priam škodlivé. Každý sa môže mýliť no ak sú rady až podozrivo „zvláštne“ maj sa na pozore! Mali by ti svietiť červené kontrolky. Čo je ak je tom zámer uškodiť ti?

 

Čo je ak ona sama má problémy do ktorých ťa nevedomky vťahuje. Hovorí sa že si priemerom piatich ľudí s ktorými si najviac v kontakte. Prehodnoť s kým budeš v kontakte a s kým nie.

 

4.      Nechce ťa zoznámiť s kamarátkami a podobne

Nemusí to byť nutne negatívne ale je to minimálne podozrivé. Ak je naozaj tvoja kamarátka, nemalo by jej vadiť ak sa stretávaš či zoznamuješ s inými ženami. Ak áno tak na to môže byť viac dôvodov...

 

Prečo ma nezoznamuje s kamarátkami?

 

 1. Si jej záložník.
 2. Si len akože kamarát – pritom ťa len využíva.
 3. Je „zlá“.
 4. Nemá kamarátky (málo pravdepodobné).
 5. Chce ťa (niekedy je to ťažko rozoznateľné) (áno viem je to pozitívne ale nie vždy).
 6. Nie je jej to príjemné.
 7. Skrytý dôvod.

  Priateľstvo a "friendzone"

  Mám pocit že si ľudia často zamieňajú priateľstvo a "friendzone".

  Ako vnímam rozdiel ja?

  Priateľstvo je keď sa obaja vnímajú cca rovnako. Rozumejú si, stretávajú sa, majú spoločné záujmy. Pomáhajú si, radia si. Necítia voči sexuálne napätie a podobne.

  "Friendzone" je keď jeden z dvojice chce niečo viac ako priateľstvo a ten druhý chce "iba" priateľstvo. Friendzone vzniká hlavne tým ak sa jeden z dvojice nevie rozhýbať a ukázať čím skôr svoje zámery a naivne očakáva že niečo sa zrazu zmení.

Kedy mi priateľstvo so ženou pomáha?

Byť kamarát – priateľ so ženou má nesporné výhody. Aké? Niekoľko ti ich teraz ukážem.

1.      Ste „dobrý“ kamaráti

Vzájomne si pomáhate a radíte. Má to výhody pre oboch. Niekedy je ženský pohľad na situáciu neoceniteľný. Ako muž a človek myslíš „inak“, ako tvoja kamarátka a často nie si objektívny.

2.      „Nechceš ju“ – je to len kamarátka

Najlepšie je podľa mňa byť kamarát so ženou, ktorú „nechceš“ proste si len rozumiete. Nie je tam proste iskra tak ste iba kamaráti. Ideálne žena ktorá je vydatá prípade zadaná. Ona vie že sa o ňu nesnažíš, a ty takisto. Proste ste len kamaráti – nič viac.

3.      Dáva ti „dobré“ rady a podporuje ťa

Ako sa hovorí dobrá rada nad zlato. Každý občas potrebuje poradiť. Je super ak sa máš o koho oprieť a i „vyžalovať“ sa. Navyše takmer každému dobre padne, ak dostane od niekoho podporu či pochvalu za čo i len drobné úspechy.

4.      Zoznamuje ťa s kamarátkami

Ak je to naozaj tvoja kamarátka nebude mať najmenší problém zoznámiť ťa s kamarátkami. Môže to byť veľmi ľahko i tvoja budúca partnerka. Navyše známosti s novými ľuďmi sa vždy zídu. Možno jej kamarátka rieši zaujímavý biznis a budete spolu podnikať možností veľmi veľa.

5.      Naučíš sa komunikovať lepšie so ženami

Ak nemáš prípadne si nemal až také úspechy so ženami, jeden z dôvodov že si nevedel s nimi „vhodne“ komunikovať. Pri kamarátke sa to môžeš naučiť. Je to taký tréning komunikácie. Ako sa baviť so ženou, ako s ňou vedieť vychádzať.

 

6.      Začneš lepšie chápať ženy a veľa o nich dozvieš (čo by si sa inak nedozvedel)

Ak je žena tvoja kamarátka môže ti kľudne povedať veci ktoré by ti inak možno ani nepovedal, pretože by mala dojem že by to nebolo „vhodné“ (lebo ju chceš alebo ona teba a podobne). Tým, že máte od seba určitý odstup sa ti viac otvorí a zdôverí.

Nesnažíte sa vzájomne ohúriť ako to je pri dvorení.   Vďaka týmto skúsenostiam lepšie pochopíš ženy, a pri budúcom vzťahu to pôjde lepšie.

 

7.      Pre ženy si príťažlivejší

Kamarátky sú taký živí dôkaz, že si zaujímavý a atraktívny muž. Zároveň je to dôkaz že nechceš každú. Čo je tiež pozitívne. Navyše kvalitné kamarátky ťa môžu „propagovať“ – on je taký pozorný, taký dobrý kamarát (občas to môže byť na škodu lebo kamarátky ťa vnímajú „inak“).

Kamarátky sú akoby tvoje promotérky čím viac tak lepšie pozor ale pravých nie takých čo chceš a oni nechcú teba – také ti môžu viac uškodiť!

 


Záver


Ako si z článku sám pochopil kamarátstvo s ženou má svoje výhody a nevýhody. Nič na svete nie je čiernobiele.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram