Muž snov existuje (iba vo snoch)

22/07/2021

Muž snov mnoho žien o ňom sníva. Ženy požadujú a chcú kvalitných mužov. Aby sa postarali o ne a ich deti. Je to dané „evolúciou“ ako sa hovorí. Na jednej strane chápem že žena chce kvalitného muža. Na druhej strane sa treba zamyslieť či je vôbec dostupných toľko mužov ktorí spĺňajú takéto nároky.

 

Čo žena očakáva od muža snov?

 

Na základe rozhovorov s rôznymi ženami som spísal čo najčastejšie ženy chcú / vyžadujú od muža.

 

  1. Výška 180 cm a viac

 

S touto odpoveďou som stretol často na online zoznamkách. Rozumiem že vyšší muž je pre ženu príťažlivejší no nerozumiem prečo je to tak dôležité. Ok nechajme môj subjetkívny názor a pozrime sa na čísla. Priemerná výška muža na Slovensku je 173,48! Je to samozrejme priemer sú aj vyšší muži ale aj nižší.

 

Čiže z 10 mužov ktorých stretneš bude mať cca 5 mužov výšku okolo 173 cm, 2 až 3 výšku menej ako 173 cm a jeden až dva výšku 180 cm a viac.

 

 

  1. Aby zarábal viac ako žena ideálne cez 1000 eur mesačne v čistom

 

Na prvý pohľad logická požiadavka. Žena chce aby muž zabezpečil ju a jej budúce deti. Na koľko je táto požiadavka reálna našiel som že priemerný hrubý mesačný plat muža je na Slovensku cca 1068 eur. Čo ma ale viac zaujalo že sú miesta kde ženy zarábajú lepšie ako muži. Takže je len mýtus že muži zarábajú lepšie. Samozrejme sú odvetvia kde muži zarábajú lepšie. Je to dané ale typom prác ktoré muži a ženy častejšie robia, napríklad murár lepšie zarobí ako učiteľka.

 

Takže ak žena náhodou zarába nadpriemerne má problém nájsť si vhodného partnera lebo skôr bude očakávať že bude zarábať minimálne toľko čo ona či dokonca viac. Čísla žiaľ nepustia ľudí s nadpriemerným platom je menej a jedno mužov či žien. Napríklad taká letuška zarába priemerne 1640,13 eur a muž len 1437,5 eur.

 

Treba si položiť otázku do akej miery sú pre mňa peniaze dôležité? Nelimitujem si tým príliš možnosti nájdenia partnera?

 

  1. Zábavný - zmysel pre humor

 

Konečne sa dostávame k viac reálnym požiadavkám na partnera. Humor by nemal chýbať podľa mňa vo žiadnom vzťahu. Ako hovorí môj kamarát: „Ak sa neviete spolu zasmiať ako prekonáte problémy? Budete sa viac hádať. Naopak ak máte podobný zmysel pre humor dokážete sa cez ťažkosti preniesť s humorom.“

 

Zmysel pre humor máme ako ľudia rôzny čo sa môže zdať vtipné mne sa nemusí zdať tebe. Skôr by som túto požiadavku upresnil na rovnaký zmysel pre humor.

 

  1. Nesmie bývať s rodičmi

 

Ďalší z nárokov na muža ktorí mi príde opravený a realistický. Je pochopiteľné ak žena nechce muža ktorí je veľké dieťa a využíva výhody mama – hotela. Nevie si potom navariť, oprať atď. Lebo to niekto iný robí za neho.

 

Človek by mal by samostatný. Navyše ak sa budete pravidelne stretávať bude zvláštne chodiť k nemu na byt k jeho rodičom. Zbytočné otázky. Tlak zo strany rodičov, nemusíte si sadnúť...

 

Záver

 

Článkom som chcel poukázať že nik ako muž snov neexistuje. Každý muž má chyby ako aj každá žena. Niektoré nároky / požiadavky na muža sú opodstatnené niektoré nie.

 

menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram