Muž snov existuje (iba vo snoch)

22/07/2021
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Muž snov mnoho žien o ňom sníva. Ženy požadujú a chcú kvalitných mužov. Aby sa postarali o ne a ich deti. Je to dané „evolúciou“ ako sa hovorí. Na jednej strane chápem že žena chce kvalitného muža. Na druhej strane sa treba zamyslieť či je vôbec dostupných toľko mužov ktorí spĺňajú takéto nároky.

Čo žena očakáva od muža snov?

Na základe rozhovorov s rôznymi ženami som spísal, čo najčastejšie ženy chcú / vyžadujú od muža.

  1. Výška 180 cm a viac
...

S touto odpoveďou som sa stretol často na online zoznamkách. Rozumiem že vyšší muž je pre ženu príťažlivejší, no nerozumiem, prečo je to tak dôležité. Ok, nechajme môj subjetkívny názor a pozrime sa na čísla. Priemerná výška muža na Slovensku je 173,48cm! Je to samozrejme priemer sú aj vyšší muži, ale aj nižší.

Čiže z 10 mužov, ktorých stretneš, bude mať cca 5 mužov výšku okolo 173 cm, 2 až 3 výšku menej ako 173 cm a jeden až dvaja výšku 180 cm a viac.

  1. Aby zarábal viac ako žena, ideálne cez 1000 eur mesačne v čistom

Na prvý pohľad logická požiadavka. Žena chce, aby muž zabezpečil ju a ich budúce deti. Na koľko je táto požiadavka reálna, je však otázne. Zistil som, že priemerný hrubý mesačný plat muža je na Slovensku cca 1068 eur. Čo ma ale viac zaujalo je, že sú miesta kde ženy zarábajú lepšie ako muži. Takže je len mýtus, že muži zarábajú lepšie. Samozrejme sú odvetvia kde muži zarábajú lepšie. Je to dané typom prác, ktoré muži a ženy častejšie robia, napríklad murár lepšie zarobí ako učiteľka.

Takže ak žena náhodou zarába nadpriemerne, má problém nájsť si vhodného partnera, lebo bude očakávať, že bude zarábať minimálne toľko čo ona, či dokonca viac. Čísla žiaľ nepustia, ľudí s nadpriemerným platom je menej a je jedno, či ide o mužov, či ženy. Napríklad taká letuška zarába priemerne 1640,13 eur a muž len 1437,5 eur.

Treba si položiť otázku, do akej miery sú pre mňa peniaze dôležité? Nelimitujem si tým príliš možnosti nájdenia partnera?

  1. Zábavný - zmysel pre humor

Konečne sa dostávame k viac reálnym požiadavkám na partnera. Humor by nemal chýbať podľa mňa v žiadnom vzťahu. Ako hovorí môj kamarát: „Ak sa neviete spolu zasmiať, ako prekonáte problémy? Budete sa viac hádať. Naopak, ak máte podobný zmysel pre humor, dokážete sa cez ťažkosti preniesť s humorom.“

Zmysel pre humor máme ako ľudia rôzny, čo sa môže zdať vtipné mne, nemusí sa zdať tebe. Skôr by som túto požiadavku upresnil na rovnaký zmysel pre humor.

  1. Nesmie bývať s rodičmi

Ďalší z nárokov na muža, ktorý mi príde opravený a realistický. Je pochopiteľné, ak žena nechce muža, ktorý je veľké dieťa a využíva výhody Mama – hotela. Nevie si potom navariť, oprať, atď. Lebo to niekto iný robí za neho.

Človek by mal byť samostatný. Navyše, ak sa budete pravidelne stretávať, bude zvláštne chodiť k nemu na byt k jeho rodičom. Zbytočné otázky. Tlak zo strany rodičov, nemusíte si sadnúť...

...

Záver

Článkom som chcel poukázať, že muž snov neexistuje. Každý muž má chyby, ako aj každá žena. Niektoré nároky / požiadavky na muža sú opodstatnené, niektoré nie.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram