Prečo je pri randení dôležitý štýl obliekania

09/06/2020
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Nedávno som sa dohodol na spolupráci s Marcelou Špalkovou zo Štýlu na mieru, ktorá pomáha ženám a mužom ako sa lepšie obliekať. Jednoducho povedané vytvoriť štýl na mieru.

Dobrý deň, som rád že ste si našli čas na rozhovor. Mohli by ste predstaviť mojim čitateľom?

S radosťou :). Som osobná stylistka, milujem tvoriť krásu (nielen v šatníkoch) a pomáham ľuďom riešiť starosti s obliekaním. Čo, kedy a  ako na seba, aby vyzerali a cítili sa krásne a atraktívne nie len na chvíľu, ale v každom momente.

Aj vo všedný deň.  Mojim klientom pomáham kombinovať a vytriediť šatník aj nakúpiť outfity, ktoré im pristanú. Záleží mi na tom, aby ľudia spoznali zákonitosti v obliekaní, vďaka ktorým budú vyzerať a cítiť sa dobre.

Preto klientom počas konzultácii odovzdávam aj hutnú dávku inšpirácie a know-how o farbách, strihoch a kombináciách. Vďaka tomu si vedia v budúcnosti pri nákupoch a kombinovaní poradiť i sami.

Čo je to vlastne štýl obliekania? Nie som istý či tomu správne rozumiem.

Marcela Špalková v zelených šatách

Pre mňa je  to hra kreativity, fantázie, jedinečnosti, farieb, tvarov, vzorov a objavovania. Je to schopnosť používať oblečenie tak, aby nás podporilo, vyzdvihlo našu krásu, charizmu, vnútorne kvality.

Zjednodušene - vystihlo našu vnútornú esenciu.   Nie je to o tom, aby sme slepo obliekali len podľa trendov , ale uvažovali o tom, čo mi daný trend skutočne pristane – či sa mi tá trendy farba hodí, či tie trendy volány na blúzke ladia s mojou postavou aj náturou, či fakt v čiernej vynikne moja kreativita a hravosť (pokojne si doplňte inú vlastnosť) alebo sa treba zamerať na iné farby.....

Prečo je dôležitý štýl obliekania?

Marcela Špalková pred zrkadlom

Či chceme či nie, vždy oblečením niečo vyjadrujeme, tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech a podchytiť štýl tak, aby sa stal mojou výhodou a podporou, či už v práci, pri podnikaní, na oslave alebo rande. Kde len chcete.

Do akej miery podľa vás môže výsledok rande / schôdzky ovplyvniť zvolené oblečenie?

Úprimne? Oblečenie je perfektným mostom na zoznámenie, nato, aby si vás ľudia všimli, oslovili, zapamätali. Bez toho sa rande asi neuskutoční.   Môže pomôcť v tom, aby ste nepôsobili neprístupne, ale naopak priateľsky a príjemne. Dokáže podčiarknuť mužskosť i ženskosť.

Dokáže do určitej miery pozdvihnúť sebavedomie.   A výsledok rande závisí určite od viacerých faktorov, no ladiaci outfit je skvelý štart pre úspešné rande. Jeho výber preto nepodceňujte.


 

V čom najčastejšie robia chyby muži pri obliekaní?

Napríklad, že sa na rande alebo bežné dni obliekajú do funkčného oblečenia, akoby sa vrátili z túry alebo z fitka. Potom, že sa vyhýbajú elegancii, lebo si myslia, že je nepraktická a nepohodlná. A celkovo, ak na to, čo majú na sebe kašlú alebo sa aspoň tak tvária.

V čom najčastejšie robia chyby pri obliekaní ženy?

Marcela Špalková a klientka pri výbere farieb

Keď zvolia oblečenie, ktoré nepodporí ich krásu, skôr ju utlmí. To je strašná škoda, lebo v našich končinách sú veľmi pekné ženy. Muži mi často hovoria, že nemajú radi, keď ženy non stop chodia v rifliach, teniskách a mikinách.

A zas sme pri tej túre a fitku:). Komfort môže vyzerať aj inak a vôbec nemusí byť na úkor krásy a ženskosti (aj v teniskách sa dá vyzerať žensky:)).

Slová na záver

Pri telefonáte s Marcelou Špalkovou som mal z nej veľmi dobrý pocit. Keďže som hľadal spôsob ako priniesť ľuďom vyššiu pridanú hodnotu a zároveň som hľadal človeka z Bratislavy na moderovanie zoznamovacích akcií navrhol som spoluprácu.

Chcete sa dozvedieť viac o štýle a obliekaní?

Prihláste na zoznamovaciu akciu spojenú s prednáškou ktorá začne dňa 19.6.2020 o 17:00 do podniku Metropol Bar na adrese: Špitálska 61 (Americké námestie) Bratislava 811 08.

PRIHLÁS SA NA AKCIU TERAZ!

...

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram