13 Dôvodov prečo neznášam online zoznamovanie

18/02/2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1.      Ľudia sa hrajú na niečo „extra“

Určite to poznáš  - sám prihlásiš sa do online zoznamky a začneš prezerať profily. Do očí ti udrie jedna vec, ktorá sa opakuje často. Čo je to? Ľudia sa na niečo hrajú – muži tričká bez rukávov, retiazka na krku, nebezpečný výraz a pod. Ženy veľké výstrihy, popis profilu ako román, citáty z internetu. Je to predsa cool, no nie? Žiaľ v realite sú títo ľudia častokrát úplne iní.

2.      „Umelé“ fotky


Druhí bod v mojom zozname úzko súvisí s prvým. Takmer každý chce vyzerať čo najlepšie, to chápem. Ale ak sa to preženie, je to priam komické. Amatérsky použitý Photoshop urobí viac škody ako osohu. Svaly vyzerajúce ako balóny, pokožka neprirodzenej farby...

3.      Falošné a zavádzajúce profily

Tretí bod súvisí s predchádzajúcimi bodmi. Túžba byť „dokonalí“ či „dokonalá“ zájde do takej miery, že si ľudia vytvoria falošné profily alebo aspoň niektoré údaje o sebe „sfalšujú“ či zataja. Začína to pri naoko „nevinných“ zmenách ako je zmena veku. Napríklad z 15 na 20 rokov až po extrémne vylepšenia ako fotky modelky z internetu.

4.      Ľudia sú iný online než naživo

Asi to poznáš - píšete si týždeň, dva a nakoniec sa stretnete. On alebo ona je iný človek. Pri živom stretnutí nastáva trápne ticho, nepáči sa ti tak ako na profilovej fotke. V extrémnom prípade vyzerá úplne ináč než na profilovej fotke.

Chceš sa tomuto vyhnúť? Vyskúšaj rýchle rande - speed dating! Je to zoznamovanie naživo. Chceš vedieť viac? Tak si prečítaj článok 6 Mýtov speed datingu alebo článok Páry ktoré sa zobrali vďaka speed datingu.

5.      Veľké množstvo mužov

Pre mňa ako muža je asi najväčšia „nevýhoda“ online zoznamovania obrovské množstvo mužov – čiže obmedzený výber žien. Chápem ale, že pre ženy je to naopak výhodou – môžu si viac vyberať.

6.      „Nerovnosť“ medzi pohlaviami

Tento bod priamo súvisí z prechádzajúcim bodom. Je logické, že keďže je na online zoznamkách viac mužov, potrebujú majitelia online zoznamiek motivovať ženy, aby sa registrovali - aby sa pomer mužov a žien aspoň čiastočne vyrovnal.

Nič ma viac nevie naštvať viac než hláška tipu: „Nemôžete posielať ženám správy, ženy majú správy zadarmo. Pre možnosť posielania správ zaplaťte XY eur“.

7.      Rôzne poplatky a obmedzenia

Najviac ma ale iritujú rôzne nezmyselné obmedzenia a poplatky. Spomeniem niekoľko, ktoré ma napadnú: „Kúpte si kredity aby ste mohli zobraziť profil“; „len VIP členovia môžu odpovedať na správy“; „Pre prezeranie fotiek pridaj 5 vlastných fotiek“; Blokovanie čísiel – napríklad napíšete číslo do správy a číslo vám systém vymaže! V minulosti som pre zvedavosť skúšal niekoľko zoznamiek, pričom niektoré obmedzenia boli naozaj absurdné.

8.      Odtrhne ťa to od reality

  Všetky tie úžasné profily vytvárajú virtuálnu realitu, kde sú takmer všetci zaujímaví, atraktívni a žiadaní. Myslím si, že pre ľudí s nižším sebavedomím, to môže byť devastujúce. Niektoré ženy sa môžu začať porovnávať s inými a mať pomaly depresie z toho, aké sú tie „druhé“ krásne, zatiaľ čo ony nie.   Naopak, atraktívnejšie ženy dostanú až priveľa „pozornosti“ a začnú si namýšľať, aké sú úžasné. U mužov to vzbudzuje dojem, že môže mať „každú“, veď on si s ňou predsa píše! Častokrát sa pritom nemusia nikdy naživo stretnúť.

9.      Online zoznamovaním „zabiješ“ veľa času!

Viem, viem, na prvý pohľad to znie ako nezmysel. No poďme na to logicky. Počítaj so mnou:

  1. Nájsť niekoho, kto ma zaujme – dajme tomu pre-zretie 30 profilov, každý, keď len minútu cca 30 min. Ak pozeráš profil 2 minúty, v priemere je to 60 minút!
  1. Napísať mu – cca 2 minúty, ak napíšeš napríklad 10 ľudom, tak to je 20 minút.
  1. Z 10 ľudí ti odpíšu dajme tomu 4 ľudia – s každým z nich si vymeníš cca 10 správ , to je 40 správ po 2 minúty, čiže približne 80 minút!
  1. Zo 4 ľudí si dohodneš napríklad dve rande. Jedno rande cca 60 minút času. Jedno rande sa zruší – pre neznámy dôvod. Takže 60 minút, čo si vyhradil (vyhradila) na stretnutie, je preč pretože ten druhý ti dal neskoro alebo vôbec vedieť, že nepríde.

Suma sumárum - je to dokopy minimálne 220 minút času na jedno rande! Už vidíš tú „efektivitu“?   Podľa knihy Jak drahé je zdarma to priemerne vychádza približne 5 hodín času na jedno rande, ktoré sa väčšinou viac nezopakuje!

10. Skutočne sa nezoznamuješ, len si to myslíš!

Mnohé online zoznamky majú slogany typu: rýchle zoznámenie, seriózny vzťah a podobne. Aká je realita? Slogan by mal skôr znieť – Ponúkame vám možnosť písať si z neznámymi ľudmi online! To by nebolo až také atraktívne však? No je to tak, zamysli sa nad tým!

11. Sociálne sa izoluješ

Znie to ako paradox. No zamysli sa - na  online zoznamke stráviš niekoľko hodín času. Väčšinu času sa pozeráš na displej mobilu či tabletu, prípadne na monitor pc.   „Zoznamuješ“ sa len naoko. Si v podstate sám alebo sama so svojím „elektronickým miláčikom“. S niekým sa stretneš reálne až po niekoľkých hodinách.

 

12. Všetci sa nechcú zoznámiť

Stalo sa to určite i tebe, dobre ste si písali, boli i sympatie a stretnutie nebolo. Prečo? Približne 30% užívateľov online zoznamiek sa s nikým nikdy nestretne! Viac zaujímavých faktov sa dozvieš v článku: Facts obout online dating
 

13. Dostávaš „zvláštne“ ponuky


Ak si žena, určite si dostala ponuky na „užitie si“ s neznámym mužom. Ak si naopak muž, možno nastala situácia, že si napísal žene a vzápätí ti prišla správa typu: „Hodina stojí 50 eur, máš záujem?“ alebo – „Dobi mi kredit a môžeme si písať“.   Čo napísať na záver? Myslím si, že online zoznamovanie je proste jedna veľká ilúzia a bublina. Môj názor podporuje i bod č.5 z vyššie spomenutého článku. Len 5% Američanov spoznalo svojho partnera cez internet. Takže 88% zoznámení prebieha stále tak či tak po starom – zoči voči.

 

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram