10 dôvodov prečo sa rád zoznamujem naživo

07/03/2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

V minulom článku: 13 Dôvodov prečo neznášam online zoznamovanie som ti ukázal, prečo nemám veľmi v láske „zoznamovanie online“. Dnes ti ukážem, prečo mám radšej zoznamovanie naživo. Myslíš, že mi tam niečo chýba, prípadne sa mýlim? Podel sa o svoj názor s ostatnými!

 

1.     Vidím, ako človek naozaj vyzerá

Nemusím sa obávať, že na stretnutie napríklad príde niekto „iný“ než pri online zoznamke.

2.     Počujem jeho hlas

Ako na teba pôsobia ľudia, závisí aj od ich hlasu. To, či ti je niekto sympatický alebo nie, záleží aj od hlasu – intonácie, zafarbenia, spôsobu rozprávania ... Žiaľ, online zoznamky sa sústreďujú hlavne na fotky a textový opis.

3.     Cítim jej vôňu

 

Atraktivitu – sympatie dotvára takisto vôňa. Ako nefajčiara ma napríklad odradí cigaretový zápach, navyše podľa čuchu spoznám, či druhý je fajčiar alebo nie. Naopak, príjemná vôňa ma zaujme a vzbudí záujem.

4.     Rýchlejšie ho spoznám

Nie nadarmo sa vraví, že lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť. Podľa výskumov trvá online spoznať človeka približne dva týždne. Za hodinu osobného stretnutia sa dozviem o človeku to, čo pri online zoznamovaní za 2 týždne!

5.     Reakcie vidím v reálnom čase

Spätnú väzbu vidím okamžite – či je to úsmev, pohľad prípadne dotyk. Pri „online zoznamovaní“ je to také nemastné-neslané. Občas smailik, možno fotka, navyše často krát oneskorené.

 

6.     Socializujem sa

Keď spoznávam nových ľudí, nadväzujem nové kontakty. Stávam sa zároveň „populárnejší“. Začleňujem sa do spoločnosti oveľa viac a rýchlejšie ako spred obrazovky mobilu.

7.     Získavam známosti

  Naživo je naživo. Myslíš si, že len tak náhodou sa dôležité obchodné a politické rokovania uskutočňujú stále naživo? Myslím si, že ak sa s niekým zoznámim naživo, „spojenie“ je silnejšie a menej povrchné. Navyše nikdy nevieš, kedy sa ti daná známosť môže zísť...

8.     Môžem čítať reč tela

Ľudia sú ako chodiace živé knihy, stačí byť pozorný a vedieť ich „čítať“. Neveril by si, koľko sa môžeš dozvedieť o človeku z jeho reči tela. Aký si mu sympatický, či s tebou súhlasí ...

9.     Zlepšujem sa v komunikácií

Písaním taktiež, no pri písaní máš menší „stres“. Naživo si nútený reagovať okamžite. Ako sa chceš z niekým zoznámiť, ak sa nevieš rozprávať s cudzími ľuďmi ľahko a prirodzene? Komunikáciou s rôznymi ľuďmi naživo si navykneš adekvátne komunikovať (vhodná forma aj obsah).

 

Naučíš sa aj lepšie neverbálne vyjadrovať a chápať neverbálnu komunikáciu (reč tela). Pomôžete ti to aj naučiť sa aktívne počúvať.

10.    Zlepšujem sa v sociálnych zručnostiach

Či sa ti to páči alebo nie, väčšina ľudí má medzery práve vychádzať s inými ľuďmi.  V čom ti spoznávanie ľudí naživo pomôže konkrétne? Spolupracovať s druhými, budovať vzťahy s druhými, kooperatívne riešiť konflikty. Ak ťa to zaujalo a chceš vedieť viac, prečítaj si článok: Osobné a sociálne kompetencie.  

 

Čo dodať na záver? Samozrejme, nedá sa stále zoznamovať len naživo. V článku som ti ukázal najväčšie výhody, ktoré podľa mňa získaš, keď sa začneš zoznamovať naživo.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram