13 znakov sebavedomej ženy

13/10/2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Sebavedomá žena. Muži sa jej dakedy boja, no zároveň ich obdivujú. My muži ich dakedy vnímame ako jednorožce. Krásne stvorenia ako z rozprávky.

 

Ako spoznám sebavedomú ženu keď ju stretnem?

 

1. Je si vedomá svojej krásy, no zároveň ju toľko nerieši

 

Žena ktorá je sebavedomá si uvedomuje svoju krásu na nestavia svoje sebavedomie na tom, ako vyzerá. Berie sa aj svojimi nedostatkami, prijíma ich netrápi sa s nimi. Ak priberie kilo možno sa chvíľku na seba hnevá, no nebedáka a rieši to.

 

2. Nebojí sa byť čierna ovca

čierna ovca

Berie sa aká je. Nerieši toľko čo si o nej ostatný myslia. Ide svojou cestou, hoci sa to iným vždy nemusí páčiť.

 

3.Vie kedy povedať áno a kedy nie

Nepotrebuje sa skrývať za lži. Ak chce ísť s mužom na rande povie mu to. Ak nie, slušne ho odmietne bez nezmyselných výhovoriek. Pevne si stojí za svojím rozhodnutím bez potreby hrať sa na „dobrú“. Kvalitný a sebavedomí muži to ocenia. Keď sa jej niečo nepáči vyjadrí sa – nebojí sa povedať nie zlému zachádzaniu či zlým pracovným podmienkam.

4. Je pozitívna

Neplače a nenadáva väčšinu času, ako to radi robia ľudia ktorí to svojím životom vzdali. Srší z nej dobrá nálada. Samozrejme nie stále, no dokáže sa povzniesť nad neúspech.

 

5. Má jasno čo chce

Prešla si osobnými „bankrotmi“ ktoré z nej neurobili trosku ktorá nevie čo chce. Jej neúspechy a úspechy z nej vytvorili osobnosť ktorá má jasno akého chce partnera, prácu, život.

 

6. Nečaká na zázrak či „osud“

Sebavedomá žena vie, že jej život je jej. Nie je to len výsledok náhod. Vie že všetko nedokáže ovplyvniť ale to čo ovplyvniť dokáže. Vie sa pozrieť strachu do očí a vysmiať ho, lebo vie že často je len strach jediná prekážka ktorá jej bráni v dosiahnutiu toho čo chce.

 

Len slabé, a neisté ženy sa spoliehajú na povestný osud. Sebavedomé ženy vedia že ak chcú mať kvalitného partnera nemôžu čakať iba na osud ale ísť do akcie. Prejaviť záujem, cvičiť, lepšie sa stravovať, vzdelávať sa.

 

Takisto ak chcú lepšiu prácu či plat sú akčné.

 

7. Vedia že sebavedomie je ďaleko viac ako vzhľad, ale vedia využiť silu vzhľadu

Každý má oblečenie v ktorom sa cíti viac sebavedomo. To je sila imidžu. Zároveň vie že sebavedomie sa nedá stavať len na vzhľade. Vzhľad ale môže pomôcť.

Môžeš sa naučiť ako mať zdravé sebavedomie.

 

8.Uvedomuje si odkiaľ pramení sebavedomie

Je ľahké byť sebavedomá keď sa mi darí a som úspešná. Skutočne sebavedomé ženy ale vedia že pravá sila, a sebavedomie pramení z neúspechov a zlyhaní.  Tým že prekonali i ťažkosti a prekážky. Zmúdreli, uvedomili si svoju silu a hodnotu. Nie nadarmo sa hovorí čo ťa nezabije to ťa posilní.

 

9. Pozná sama seba – svoje silné stránky a svoje slabé stránky

Pochopenie samej seba vytvorí pevné základy pre sebavedomú ženu. Svoje silné stránky vie využiť vo svoj prospech.

 

Vyplnením testu ako je tento test sebavedomia ti pomôže pochopiť samú seba o niečo viac.

 

10. Neporovná sa inými ženami (ľuďmi)

Porovnávať sa inými ženami (ľuďmi) je nezdravé a nezmyselné zároveň. To že jej kamarátka Janka má lepšiu postavu ako ona jej vôbec neuškodí ani nepomôže. To čo sa javí niekedy ako výhoda môže byť inokedy nevýhoda. Sebavedomá žena vie že to ako sa má ona záleží na jej akciách a rozhodnutiach.

 

Vie že najväčší zmysel má porovnávať sa sama zo sebou, so svojou staršou verziou ja. Menej skúsenou, slabšou a zraniteľnejšou. Teší sa z toho ako porástla a zosilnela.

11. Stará sa o seba

Chápe že sebavedomie a celkovo pocit cítiť sa dobre nezvykne len tak sám od  seba. Vie oddychovať keď treba, venuje sa športu. Vie že silná a sebavedomá žena môže byť opora pre partnera či rodinu.

 

12. Dokáže „prekročiť svoj tieň“

Sebavedomá žena sa „nebojí“ svojho tieňa. Nový deň, novú prekážku vníma ako dobrodružstvo. Dobrodružstvo ktorú jej môže rozšíriť obzory a vytvoriť z nej lepšiu osobu.

 

13. Je tvorivá

Sebavedomá žena nie je len pasívny konzument obsahu. Rada tvorí nové veci a skúša. Či už je to varenie, pečenie, maľovanie, písanie. Verí svojim myšlienkam. Nebojí sa ich prezentovať svetu. Lebo verí že má čo svetu ponúknuť.

 

 

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram