Naozaj sú zoznamky pre zúfalcov?

28/07/2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Často som počúval od žien že zoznamky sú pre zúfalcov. Nechápal som prečo, až do dnes. Dnes ráno sa mi nedalo spať a dostal som múzu , osvietenie, nazvite si to ako chcete. Oni naozaj čiastočne sú!   Zoznamky sa vymkli „kontrole“! Prečo? Uvediem ťa do obrazu. Asi mesiac do zadu som bol na pokeci kvôli mailu. Pohľadom mi zablúdil na jeden profil, pre mňa nie veľmi atraktívnej ženy. Profil takisto nič moc, dokopy nič zaujímavé.

 

Čo ma ale zaujalo, až priam zaskočilo na profile ženy na zoznamke?

 

Boli to komentáre – si krásna a neviem čo. Ako chápem každý má iný vkus, nie každý je krásny ale muži musia byť naozaj veľmi, veľmi zúfalí ak sa snažia „získať“ takúto ženu.   Toto ma privádza k myšlienke prečo je to tak. Dôvod je prostý. Nedostatok žien! Nie nie je to ženy sú úžasné, krásne, super, či muži zúfalí... Možno teda troška sú... Dobre, moje názory bokom, pozri si tieto čísla!
  štatistika slovenských zoznamiek podľa pohlavia
Zdroj: Statista.com Na zoznamkách je 73,7% mužov ale len 26,3 žien! Zmrazí ťa určite ako mňa.. Aj preto nemám rád "klasické" online zoznamky. Radšej sa zoznamujej naživo. Písal som v minulosti o tom článok: 10 dôvodov prečo sa rád zoznamujem naživo   Ospravedlňujem sa za kvalitu obrázka ale zo stránky som mal problémy vy-exportovať dáta. Free konto je pomerne obmedzené.

 

Kde sú teda ženy zo zoznamiek?

Dôvodov prečo nie sú ženy na zoznamke podľa mňa je viac, zhrniem to:

  1. Rodí sa viac mužov ako žien (žien je viac len po päťdesiatke)
  2. Veľa žien je zadaných – dajme tomu 50% (nemajú dôvod zoznamovať sa)
  3. Muži sú zúfali z nedostatka žien = správajú sa ešte viac zúfalo (odrádza to ženy). Ich zúfalé správanie podnecuje ženy odísť zo zoznamky lebo sú tam predsa zúfalci
  4. Ženy nemajú záujem byť na zoznamke lebo muži sú „zúfalí“Pekné zhodnotenie ako fungujú online zoznamiek nájdeš v článku: Biznis s láskou 2   A celkový výsledok? Ešte väčší úbytok kvalitných žien zo zoznamiek.   Takže nabudúce dámy ak sa vám budú ľudia – muži na zoznamke „zúfalí“ predstavte si toto: Zo dňa na deň by sa zo zoznamky odhlásilo 75% mužov – proste situácia by sa vymenila. Na 7 žien by pripadali 3 muži.

 

Čo by sa stalo ak by bolo na zoznamke viac žien ako mužov?

Stavím sa že počet správ  vo vašej schránke by razantne klesol.

 

Muži by vám možno prestali odpisovať, možno i celkovo písať. Áno čítate dobre odpisovať. ONI by nemali čas na vás. Lebo ONI by mali v schránkach veľa správ od žien. Možno by po čase začali i muži dostávať rôzne „ponuky“. Ženy by sa stali „zúfalé“. Ale je toto je fakt hard core sci-fi.

Riešenie nedostatku žien na online zoznamkách?

Ty musíš ísť na miesta kde tvoje „svetlo“ vynikne nie kde splynie! Proste kde budú šanca "vyrovanané".   Uvediem pár príkladov:

 

1.      Speed dating rýchle rande

speed dating

Šance sú pre všetkých takmer rovnaké – 10 žien a 10 mužov, prípadne 5 žien a 5 mužov. Ženy sa necítia obletované a musia snažiť. Ako to vyzerá na takom rýchlom rande sa môžeš dozvedieť napríklad zo staršieho článku na pluske: Nebuďte počas sviatkov sami... 

 

2.      Kolektívne športy

Napríklad volejbal – zoznámiš sa so ženami prirodzene ak si žena platí to rovnako. Ideálne je ak sú počty mužov a žien vyrovnané.

 

3.      Bary, kaviarne kde sú počty pohlaví vyrovnané

Šance na nenútené zoznámenie sú vyrovnané pokiaľ je „konkurencia“ vyrovnaná.

Záver?

Písať ženám na zoznamke je ako svietiť baterkou na rastlinu uprostred dňa. Rastlinu to nezaujíma a ani si to nevšimne.  Ženy ti často neodpíšu nie preto že nie si nič extra ( a málo na sebe „makáš“ ako tvrdia niektorý tam vonku) ale preto že sú presýtene pozornosťou. Prečo len makať na sebe nepomáha som rozobral v článku: (Ne)pracuj iba na sebe! A stanú sa zázraky…

Pomôcť zvýšiť tvoje šance má aj sebavedomie.

 

Vzniká negatívna špirála.  Ženy získavajú presvedčenie že muži sú otravný a zúfali. Nasleduje odchod ženy zo zoznamky. Pripadne ignorácia.

Dlhší čas strávený na zoznamke môže viesť k zúfalstvu. Negatívna špirála. Píšem a neodpisujú, snažím sa viac o odpisujú o dačo viac ale je to bieda i tak. Nakoniec nadobudnem presvedčenie že nie som ok a musím na seba pracovať. .. Žiaľ je to polopravda!

Muži svietia dovtedy kým im nedôjdu baterky. Prichádza zúfalstvo, frustrácia...   Menej atraktívne ženy zo začiatku možno odpisujú viac, lebo sú v tieni pekných žien no po čase ich ego vyrastie ako rastlina. Ich rastlina vyrastie, a už nie je v tieni krásnej ženy.

Verím že ti môj článok otvoril oči a naučil ťa niečo nové čo si nevedel  / nevedela.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram