10 tipov Ako byť príťažlivá

27/02/2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ako byť príťažlivá – otázka ktorá sa opakuje ako ozvena možno viac často ako je potrebné. Príťažlivosť nie je o vzhľade ale aj o hlase, charizme, humore...

10 tipov ako byť príťažlivá

 

 1. Ak chceš byť krásna a príťažlivá zdravo sa stravuj

žena so šalátom

Zdravé stravovanie má takmer samé výhody a minimum nevýhod. Ak zmeníš svoj jedálničiek zo sladkých koláčov a iných nezdravých jedál na viac ovocia a zeleniny.

 

Získaš tým na viacerých frontoch:

 • Budeš sa cítiť lepšie fyzicky i psychicky
 • Schudneš
 • Zlepší sa tvoja pleť
 • Budeš vyzerať mladšie (ak telo nemá správnu výživu rýchlejšie starne)
 • Demonštruješ tým že si rozumná žena ktorá sa o seba stará že nie si „dieťa“

 

 1. Športuj a pohybuj sa

Viem je to taká rada / nerada. Hovoria to takmer všetci. Ak ťa nebaví posilňovňa nechoď tam. Radšej si nájdi šport ktorý ťa bude baviť telo prirodzenie naberie svalovú hmotu. Budeš sa cítiť nabitá energiou, štíhla, svieža a fakt sexi.

 

Zlepší sa tvoja nálada a ako bonus to prospieva aj mozgu pri fyzickej aktivite sa vytvárajú nové neuróny.

 

 1. Relaxuj a oddychuj

relaxujúca žena

Existujú dva typy oddychu. Aktívny a pasívny.

Pasívny oddych:

 • Spánok (spávaj v rovnakom čase, používaj spánkové rituály, správne spíš vtedy ak sa ráno zobudíš svieža a vyspatá a rýchlo zaspíš)

 

Aktívny oddych:

 • Hobby
 • Šport
 • Meditácia

 

Mala by si robiť také hobby ktoré je „opačné“ voči tvojej práci. Ak máš napríklad sedavú prácu mala by si mať viac pohybu vo voľnom čase. Napríklad behať, plávať... výber je na tebe. Naopak ak máš aktívnu prácu akou je napríklad obsluhovanie zákazníkov v reštaurácii dopraj si viac sedenia napríklad pri knihe prípadne menej náročný šport na nohy.

 

 1. Staraj sa o seba

Atraktívna žena je aj tým ako sa o seba stará. Pravidelné umývanie vlasov, čistenie zubov, strihanie nechtov, pekný účes a primeraný makeup urobia aj z priemerne atraktívnej ženy nadpriemerne atraktívnu ženu.

 

 1. Trénuj reč tela

Urob si malý test / pokus. Napríklad si všímaj aké postoje a držanie tela majú naozaj atraktívne ženy. Ženy ktoré nie sú atraktívne len navonok – zovňajškom ale aj správaním.

 

Rýchle typy:

 

 • Otvorená reč tela (žiadne prekrížené ruky)
 • Ak sa stretneš s mužom odstráň prekážky ktoré vzniknú medzi vami (slnečné okuliare, tašky a podobne – evokuje to neistou, hanblivosť...)
 • Telefón maj viac vo vrecku ako v ruke
 • Ukáž svoje ruky je to prejav dôvery voči druhému a ty chceš vyzerať dôveryhodne však?

 

 • Usmievaj sa viem znie to triviálne ale pekný úsmevom nemáš čo pokaziť. Môžeš trénovať pred zrkadlom úsmev, natočenie tváre a podobne. Len obyčajné natočenie na viac symetrickú stranu tváre spraví rozdiel
 • Nadviaž očný kontakt stačí o trošičku dlhšie ako to robíš bežne približne tak dlho ako keď sa snažíš rozpoznať farbu. Napríklad skús rozoznať farbu jeho očí. Pre niektorých mužov je veľmi atraktívne pohľad z vzruchu nadol – približne 2 až tri krát za sebou. Ak to skombinuješ s peknou maskarou a sebavedomým budeš veľmi príťažlivá

 

 1. Príťažlivo sa obleč

Nemyslím tým len vyzývavý výstrih to môže pôsobiť lacno. Napríklad nohavice ktoré sadnú na tvoju postavu majú možno i lepší efekt. Testuj rôzne farby.

žena v červených šatách

Podľa psychológov je červená farba sexi pre mužov. Obtiahnutý svetrík je tiež príťažlivý. Dodržuj hlavne jedno pravidlo – nos iba to, v čom sa cítiš naozaj dobre. Ak sa necítiš dobre v kostýme nesiľ to. Po čase ak urobíš zmeny môžeš to skúsiť znova. Ak chceš zainvestovať navštív módnu poradkyňu, nie som odborník na oblečenie ani na módu.

 

 1. Trénuj hlasspievajúca žena

Stretol som ženy ktoré vedeli buď len jačať alebo mali tichučký hlas. Netvrdím že práve ty máš taký hlas. Pomôcť pracovať ti s hlasom  by ti mohli hodiny spevu. Zlepší sa rozsah, naučíš sa správne dýchať. Hovor zároveň pomalšie. Budeš znieť viac atraktívne a zároveň muž ťa bude lepšie počúvať.

 

Lepšie si budete rozumieť, on bude lepšie chápať čo sa mu snažíš povedať a ty budeš mať viac času na premyslenie čo povieš.

 

 1. Správanie

elegantná ženaŽena môže byť príťažlivá aj správaním, tým čo hovorí a robí. Predstav si uhundraného človeka, ktorý je negatívny. Bol pre teba príťažlivý?

 

Ak si viac pozitívna a príjemná budeš viac príťažlivá.

 

Čo by si mala hovoriť mužovi aby si bola viac príťažlivá? Nejde len o to čo povieš, ale ako to povieš. Mysli to čo povieš úprimne, daj do slov, do dýchania vášeň a energiu. Pre muža je nadšená, pozitívna žena

 

 • Verím v teba. Táto krátka veta povzbudí muža a môže zlepšiť jeho náladu
 • Ako ti môžem pomôcť? Tým že ponúkneš svoju pomoc ukážeš že si empatická žena ktorá je ochotná i pomôcť ak je treba.
 • Rado sa stalo. Je to priam kúzelná veta. Vyjadruješ tým že si vážiš svoju prácu / správanie a zároveň že si to urobila rada.

 

 1. Buď hravá
  žena v prírode

My muži sme občas naozaj veľké deti uznávam. Problém je ak je žena príliš vážna priam nudná. Muža môže prudérna či strnulá žena aj odpudzovať. Život netreba brať príliš vážne a z času na čas je zaujímavé uvoľniť sa. Daj si hlavne pozor aby si nejako zbytočne nedotkla muža.

 

Nepáčilo by sa to určite ani tebe. Ako bonus sa budete spolu viac smiať, vytvorí sa medzi vami silnejšie puto.

10. Pracuj na svojej osobnosti

Štúdie ukazujú  že posudzovanie fyzickej atraktivity ovplyvňuje známosť. obľúbenosť, úcta a talent. Takže práca na svojej osobnosti ti pomôže byť viac príťažlivá a zároveň ti môže pomôcť i v pracovnej oblasti.

menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram