Ako sa vyrovnať s rozchodom

25/08/2018
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.6]

Rozchody vedia byť dakedy ťažké,  veľmi ťažké... Ale ako sa vraví čo ťa nezabije to ťa posilní... Rozhodol som doplniť a rozšíriť článok o nové časti. Verím že ti pomôžu preniesť sa cez rozchod.

Čo robiť keď sa rozídem?

Dám vám niekoľko typov ktoré som i sám vyskúšal. Nič ako univerzálna rade neexistuje a nižšie spomenuté rady mi veľmi pomohli.

Nechajte ho ísť!

Kto má byť vo vašom živote ostane kto nie, tak z neho odíde.

Prijmite ho!

prijatie Nie je nič horšie, ako sa tváriť že sa nič nedeje. Alebo že vzťah nefunguje, prípadne sa skončil. Strkať hlavu do piesku, nemá zmysel. Ignoráciou si len zvyšujete utrpenie a mentálnu bolesť. Nedovoľte, aby rozchod u vás, vyvolal mentálny a emočný knokaut.

 

Prerušte kontakt!

facebook v krabiciPravde podobne druhá najhoršia vec, je udržiavať stále kontakt s bývalou / bývalým. Je na vás, či zrušíte sledovanie facebookového profilu - prípadne vypnete možnosťou zobrazenia v chate, odoberiete si z priateľov či dokonca si bývalého partnera rovno zablokujete.

 

Na zváženie stojí vymazanie - zablokovanie telefónneho čísla. Stálym kontaktom si budete len predlžovať bolesť. Je to ako sypať si soľ do rany. Zíde z očí, zíde z mysle.

 

Deštruktívnu silu rozchodu premeňte na niečo pozitívne a užitočné.

Dosť negatívne na vašu psychiku bude pôsobiť zadržiavaná zlosť. Zacvičte si, za-boxujte, naučte sa niečo nové, dačo vytvorte. Čím sa viac zamestnáte, tým menej budete myslieť na bývalého partnera. Ja som napríklad "zlosť a smútok" premenil na tento článok. Pasivita a rozmýšľanie vás zničí!

 

Napíšte si čo vám vzťah dával a čo bral

písanieAk sa tejto činnosti povenujete dostatočne dôkladne, uvedomíte si že nemáte možno za čím až tak smútiť. Rozjasní sa vám myseľ lebo prinútený rozmýšľať viac logicky a analyticky.

 

 

 

U mňa to vyzeralo nejak takto:
čo mi dával vzťah:

 • lásku
 • zábavu
 • šťastie
 • pomoc
 • zážitky


čo mi naopak bral (v čom bol negatívny):

 • neistota
 • obviňovanie
 • nekonečné nezmyselné otázky
 • žiarlivosť

 

 • hádky pre maličkosti
 • nestabilitu
 • nedôveru
 • nepochopenie
 • klamstvá

 

Čo robiť keď si spomeniem na bývalého partnera?

 

V jednom videu som videl návod ktorý som sám vyskúšal. Sadnite si niekde "pod strom" a porozmýšľajte čo vám vadilo na bývalom partnerovi. Spíšte si to ako zoznam - napríklad čo mi vadilo na mojom ex. Zoznam si uložte do mobilu.   Vždy keď budete so smútkom spomínať na svojho ex partnera a idealizovať ho či nebodaj sa obviňovať alebo ľutovať, pozrite si potom uložený zoznam! Budete prekvapený koľko sa nájde toho čo vám vadilo!

 

Seba-reflexia

sebareflexiaTeraz, tá ťažšia časť. Pozrieť sa na seba. Čo som urobil zle? Čo som mohol urobiť lepšie. Pozretie sa na seba čo najviac nezaujato. Ako tomu čo sa stalo môžem predísť v budúcnosti?

 

Môže to vyzerať napríklad takto: občas som bol chladný, pozeral som po iných ženách, bol som občas netaktný, pridával som si rôzne aj cudzie ženy na facebooku a tým vytváral negatívny dojem. Nepovedal som jej naživo nikdy že ju ľúbim.

 

Čomu sa vyvarovať? Žene s nízkym sebavedomím.

 

Počúvajte hudbu

Viem znie to banálne, ale funguje to. Kvalitná hudba vám zlepší náladu. Takmer okamžite! Skúste objaviť niečo nové nepoznané.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte list

 

písanie listuKomu? Komu asi, svojmu ex-partenerovi... Dajte emóciám voľný prebeh. Vy-pustite čo vás ťaží na papier. Nešetrite ho! Použite nadávky ak chcete... Papier znesie veľa!

 

Keď list dokončíte, prečítajte ho nahlas a predstavujte že váš ex-partener stojí pred vami. Teraz si predstavujte jeho výraz! Vychutnávajte si to.   Nakoniec papier dajte do obálky a zničte ho! Prečo? Dáte najavo vášmu podvedomiu že je to už za vami.

 

PS: Začnite znova žiť!

Napríklad ako tento rečník!

Ozvite sa starým priateľom. Choďte na dovolenku, výlet... Spoznajte nových ľudí. Ak sa na to cítite, choďte na rande.

 

Bojíte sa? Skúste využiť naše služby - rýchle rande. Za hodinu spoznáte 10 nových ľudí je na vás ako to dopadne! Pre zobrazenie aktuálneho termínu kliknite na logo stránky. Ak sa vám článok páčil zdieľajte ho ďalej!

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram