Nová láska

02/04/2017
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Kde nájsť novú lásku? Dá sa láska vôbec nájsť? Možností je viac, v dnešnom článku vám ukážem najbežnejšie. Rozoberiem výhody, nevýhody a detaily daných možností. Ste pripravený? Začíname!

 

Zoznamujte sa naživo

  Takmer kdekoľvek a kedykoľvek - majte otvorené oči. Pokiaľ ste muž stačí mať otvorené oči a „loviť“. Nikdy neviete na ktorom mieste vás zasiahne amorov šíp. Zapáčila sa vám napr. sympatická predavačka v obchode? Neváhajte a oslovte ju! Po krátkom rozhovore môžete odhadnúť vzájomné sympatie. Ak budete dostatočne šikovný dohodnete si vzápätí aj rande.  

Vhodné pre:

Pre skúsených a odvážnych mužov.  

Nevhodné pre:

Ženy – pôsobilo by to akoby sa ponúkali a veľa mužov by aj vystrašili... Neskúsených mužov – bez skúseností budú vaše úspechy nízke, keďže nikdy neviete ako daná žena zareaguje ak je napr. zadaná... Vy potrebujete vedieť reagovať flexibilne, sebavedome a šarmantne. Bez toho je úspech veľmi nízky.

 

Kde sa zoznamovať?

Môžete sa takmer hocikde – bary, kaviarne, spoločenské udalosti...  

Výhody:

Rôznorodí ľudia, spoznáte sa naživo, rýchlejšie zistíte či je medzi vami chémia, „zadarmo“...  

Nevýhody:

  • Časová náročnosť – musíte osloviť viac ľudí, môže sa kľudne stať, že sa síce cez deň zoznámite s 10 ženami, ale 8 z nich budú zadané a zvyšné dve nebudú mať o vás záujem.

  • Náročnosť na skúsenosti musíte proste vedieť "baliť" a "zvádzať"...

 

 

Online zoznamky

 

mobil v tráve Veľa ľudí sa v dnešnej dobe zoznamuje online. Prečo? Nemajú čas, skúsenosti – zoznámiť sa naživo, chcú si „vyberať“... Online zoznamky majú mnoho priaznivcov ale aj odporcov. Rozoberme spolu možné pre a proti.  

Vhodné pre:

Pre všetky pohlavia, „technickejších"  respektíve "moderných ľudí“  

Nevhodné pre:

„Netechnické tipy“ a starších a nepisateľov a konzervatívnych ľudí, ktorí preferujú zoznamovanie naživo – je potrebné vedieť pracovať s pc alebo mobilom a nie len tak povrchne, ale i viac. Nahrať fotky, upraviť ich, mať internet, vedieť písať zaujímavo a rýchlo ináč sa výsledky nemusia vôbec dostaviť...  

Kde sa zoznamovať?

Môžete využiť rôzne web stránky alebo aplikácie... Napr. pokec, partner na úrovni... Z aplikácií napr. Tinder a Tandem (aplikácia pre zoznamovanie sa s ľudmi zo zahraničia)  

Výhody:

Rôznorodí ľudia, vidíte kto je „voľný“, môžete sa zoznámiť (alebo skôr presnejšie komunikovať) naraz s viacerými ľuďmi  

Nevýhody:

Nutná registrácia- častokrát zdĺhavá a nudná

nutnosť mať dobré a fakt zaujímavé fotky

nevyhnutnosť vedieť písať zaujímavo a musíte mať fakt dobrý pravopis

 

  • pre niektorých ľudí technická náročnosť

  • platba za členstvo a bonusové služby môže to byť aj 30 € mesačne! Bez ktorých sú vaše možnosti zoznámenia obmedzené....

  • „umelosť“ – neviete kto je na „druhej strane“, časová náročnosť lebo môže trvať aj mesiac pokým sa stretnete naživo a aj tak nemusí byť medzi vami naživo žiadna chémia, falošné profily...

 

 

Speed dating – rýchle rande

 Táto možnosť je na Slovensku zatiaľ málo známa tak ju vám viac priblížim. Rýchle rande (pôvodne anglicky Speed dating alebo Speeddating) je forma zoznamovania, ktorú vymyslel americký rabín Yaacov Deyo, ktorý chcel zvýšiť počet židovských svadieb. Tento spôsob zoznamovania sa čoskoro rozšíril aj do ostatných sociálnych skupín.   Rýchle rande - je forma zoznamovania sa naživo, kde sa stretnú muži a ženy väčšinou v podobnej vekovej kategórii.

 

Ženy sa posadia ku stolu a muži si k nim prisadnú. Majú vždy len niekoľko minút (obvykle 5–10) na to, aby sa navzájom zoznámili. Po týchto minútach sa muži presunú k ďalšiemu stolu k inej žene.   Obaja si potom zhodnotia, či si padli do oka alebo nie. Akonáhle sa všetci takto pre-striedali, odovzdajú výsledky organizátorom a tí potom tým, ktorý si navzájom padli do oka, poskytnú kontakty. Pri rýchlom rande Amor vymení luk sa brokovnicu lebo za jeden večer vám môžu padnúť do oka viacerí ľudia.  

Vhodné pre:

Pre odvážnych mužov a ženy.  

Nevhodné pre:

Bojazlivých ľudí a ľudí neochotných skúsiť niečo nové. Konzervatívnych ľudí.

Kde sa zoznamovať?

Na termíny zoznamovacích akcií si môžete pozrieť na našom webe a ak sa vám to páči, hneď sa prihlásiť. Prípadne vyplňte dotazník!  

Výhody:

Spoznáte sa naživo, rôznorodý ľudia, , rýchlejšie zistíte či je medzi vami chémia, stretnete ľudí ktorí sú „voľní“ a chcú sa zoznámiť.  

Nevýhody:

Neviete dopredu kto príde na daný termín , či sa vám bude páčiť, nutnosť malej investície. V zahraničí je bežná cena priemerne 30 eur. U nás nie viď. cenník.   Viac o speed datingu –rýchlom rande sa môžete dočítať v týchto článkoch: 6 Mýtov speed datingu a Páry ktoré sa zobrali vďaka speed datingu   Ps: Prikladám link na jedno zaujímavé video o inom pohľade na lásku, veľmi zaujímavé. Napoviem len toľko – chápanie lásky ako ho poznáme nie je také jednoznačné a netýka sa len jednej osoby. Pozrite si video Remarking love ! 

 

Páčil sa vám článok tak mu dajte lajk! Máte pripomienky podeľte sa s nami o ne v komentároch!

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram