Prečo muži podvádzajú

01/05/2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Prečo muži podvádzajú? Otázka ktorá trápi niektoré ženy. Nech sú dôvody akékoľvek je to logické riešenie ich problémov vo vzťahu a ostatných životných problémov. Hovorí o tom článok jedného terapeuta, ktorý na základe rozhovorov s mužmi dal dokopy tieto poznatky.

Príklady ospravedlnení mužov

sú v podstate racionalizácie (hľadanie výhovoriek):

 • Každý muž by chcel mať sex s inou ženou.
 • Ak by som mal kvalitný sex doma, nehľadal by som ho inde.
 • Muži chcú mať čo najviac potomkov, čo je na tom zlé.
 • Nerobím nič čo nerobia aj moji kamaráti.
 • Ak by moja priateľka toľko nepribrala, bola na mňa milšia... Nemusel by som hľadať lepšiu niekde inde.
 • Keby som nemal toľko stresu nehľadal by som úlety.
 • Ja iba flirtujem, nepodvádzam. Komu som ublížil? Nestretol som sa s týmito ženami ani raz. Je to iba hra.

Terapeuti toto správanie nazývajú popieranie. Je to v podstate séria klamstiev a zľahčení aby muži presvedčili samých seba že to čo robia je v poriadku a nerobia nič zlé či amorálne. Ak máš zlomené srdce mohol by ťa zaujímať článok: Zlomené srdce (ako ho vyliečiť).

Prečo sú muži neverní? Čo ich k tomu vedie?

Pravda je že rolu hrá viac faktorov.

 1. Nezrelosť: Ak muž nemá dostatok skúseností s vážnym vzťahom, alebo ak plne nechápe svoje činy nevyhnutne ublíži svojej partnerke. Záväzok si predstavuje ako bundu ktorú si oblečie alebo vyzlečie podľa potreby. Ako sa mu to práve hodí.
 1. Spoločne sa vyskytujúce problémy: Môže mať problémy s alkoholom, drogami a pod. ktoré ovplyvňujú jeho jednanie. Takisto môže byť posadnutý sexom a vtedy mu nestačí jedna partnerka.
...
 1. Neistota: Môže sa cítiť príliš mladý alebo starý, málo atraktívny, málo bohatý... Proste málo „dobrý“. Aby si zvýšil ego hľadá uznanie u inej ženy. Aby sa cítil znova ako chlap.
 1. Je koniec: Chce ukončiť terajší vzťah. Avšak namiesto toho aby povedal partnerke že je nešťastný vo vzťahu a že sa chce rozísť, podvádza a núti ženu aby sa ona rozišla s ním.

 1. Nedostatok priestoru vo vzťahu: Necíti vo vzťahu voľnosť. Má pocit že ho partnerka obmedzuje. Podvádzanie je pre neho únik, rozptýlenie, potešenie.
 1. Necíti sa milovaný či docenený: Ak muž nemá pocit že ho má jeho priateľka / manželka viac rada alebo si ho neváži hľadá tento pocit v náručí inej ženy.
 1. Sebectvo: Je možné že myslí iba na seba. Na svoje túžby a priania. Jeho partnerka je v úzadí. On je ten najdôležitejší, ona je niekde na spodku v jeho prioritách.
 1. Pretože si myslí že si zaslúži „niečo viac“: Môže sa cítiť že je výnimočný a má na „lepšiu“. Pravidlá pre neho neplatia, on je niečo extra. Podvádzanie je jeho odmena.
 1. Náhle či príliš veľké pokušenie: Nemusel nikdy rozmýšľať o podvádzaní až pokiaľ sa nenaskytne príležitosť. Začne ho napríklad zvádzať veľmi atraktívna žena a neodolá pokušeniu. Bez rozmýšľania impulzívne zareaguje.
 1. Nerealistické očakávania: Môže očakávať že jeho partnerka naplní každé jeho želanie a potrebu. Nedokáže ale pochopiť aj druhú stranu. Nechápe život ako taký, že nie je stredobodom vesmíru. Ak nie sú jeho očakávania naplnené hľadá ich uspokojenie inde.
 1. Hnev, pomsta: Podvádza aby sa pomstil. Je nahnevaný a chce jej ublížiť. V tomto prípade pomsta či hnev nemusí byť vôbec opodstatnený. Hnev samotný môže byť zhmotnená frustrácia muža ktorý je nespokojný so svojím životom. Ak je to pomsta napríklad za podvádzanie situáciu to len zhorší.kričiaci muž

Záver

Nech má muž dôvody na podvádzanie akékoľvek nie je to správne.  Riešenia problémov vo vzťahu sú podľa mňa dve:

 1. Snažím sa prekážky vo vzťahu prekonať
 2. Ak nechcem vzťah „zachrániť“ tak sa rozídem

Z dlhodobého hľadiska je rozumnejšie nefunkčný vzťah ukončiť ako trápiť partnerku klamstvami.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram