Kedy sa muž zamiluje do ženy

21/02/2020
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Kedy sa muž zamiluje do ženy? Toto je otázka ktorá sa pýta nejedna žena. Môže za to osud, náhoda alebo „chémia“. Dnes som brázdil internet a hľadal som na túto otázku odpoveď. Našiel som ju. Podľa vedcov existuje šesť dôvodov prečo sa muž zamiluje do ženy.

Vo filmoch je muž ktorý sa zamiluje do ženy zobrazovaný tak že na pozrie na ňu a rýchlo sa mu zapáči. V bežnom živote je to o čosi komplikovanejšie. Samozrejme môže ho začať rýchlo priťahovať fyzicky ak je žena naozaj krásna.

Ženy a muži majú rovnaké emócie a muž sa zamiluje do ženy vlastným spôsobom.
Ak chceš spoznať prvotný záujem muža môže ti pomôcť článok: Ako spoznať záujem muža.

Šesť dôvodov prečo sa muž zamiluje do ženy

 1. Zaujme ho „celá“ žena – ako kompletný balík

Muža uchváti žena ako celok. Jej vzhľad, osobnosť, hlas, smiech – keď je muž zamilovaný tak ho pohltí každý kúsok ženy.

Muž sa zriedka zamiluje do jednotlivých častí ženy predtým ako zamiluje do celej ženy. Dokonca i vôňa ženy je lákavá pre zamilovaného muža. Ak ho chceš zaujať usmerniť ťa môže článok: Ako ho zaujať.

 1. Cíti že ju môže urobiť šťastnou

Jeden z dôvodov prečo sa muž zamiluje do ženy je že má pocit že ju môže urobiť šťastnou. Muži a ženy chcú rovnaké veci čo sa týka lásky. Keď muž hľadá ženu, zdá sa môže s ňou viazať – mať puto. Keď sú spolu vo vážnom vzťahu môžu urobiť jeden druhého šťastným.  Ak má muž pocit že môže urobiť ženu šťastnou, taktiež má pocit že ona jeho môže urobiť šťastným.

 1. Keď je otvorená láske

Média radi ukazujú že ženy by mali byť nedostupné a muž ich má dobýjať. Muž sa zaľúbi do ženy ktorá je viac otvorená láske. Žene ktorá vie čo chce od partnera, žena ktorá chce byť milovaná.

Muži sa nechcú zaľúbiť do ženy ktorá je nedostupná a odmieta lásku.  Výskumy ukazujú  že muži sú viac otvorený voči ženám ktoré sú viac otvorené voči nim.

 1. Spôsob akým sa pri nej cítia

Muž sa zaľúbi do ženy kvôli tomu ako sa cíti. Keď je v prítomnosti ženy a cíti teplo, šťastie a plný lásky je pre neho veľmi ľahké zamilovať sa. Keď mu žena umožní cítiť sa prijatým a opätuje jeho city je to presne ten pocit, ktorý mu umožňuje zamilovať sa. Muži sa radi cítia akceptovaní a milovaní rovnako ako ženy.

 1. Hovorí „áno“ životu

Čo je lepšie pre muža ako keď je žena pripravená povedať „áno“ všetkým veciam ktoré život ponúka? Keď chce skúsiť nové jedlá, objavovať nové miesta – cestovať...

Ženy ktoré nie sú pripravené objavovať nové veci, nie sú druhom žien do ktorých sa muži zamilujú.

 1. Cíti zmysel a vášeň

Muž ktorý sa zamiluje do ženy, sa zamiluje do vášni a zmyslu ktorý cíti v živote keď je s ňou. Keď sa muž zamiluje do ženy jeho vnútro sa naplní vášňou a čím viac vášne cíti, tým viac lásky cíti. Keď žena cíti zmysel života, muž si môže predstaviť, že bude žiť život hneď vedľa nej – čo ho núti zamilovať sa.

Vzájomne si zrkadlia pocity.

...

Štádiá ktorými prechádza muž kým sa zamiluje (časom zaľúbi) do ženy...

Tieto štádiá nemusia byť u každého muža rovnaké a ani v tomto poradí.  Na základe mojich skúseností a rozhovorov s mužmi by som to zhrnul nasledovne:

 1. niečo sa mužovi na žene páči fyzicky (prsia, oči, úsmev...)
 2. zaujme ho tým že je iný či zaujímavá - napríklad má zaujímavé hobby, sebavedomie, je vtipná
 3. dá mužovi pozitívnu spätnú väzbu na zvádzanie - sama tiež zvádza muža, snaží sa, kupuje darčeky a podobne
 4. mužovi je so ženou príjemne na verejnosti či v súkromí
 5. muž a žena rozmýšľajú podobne, vytvára sa prehlbuje dôvera vzniká po čase záväzok láska po tom čo sa spoznajú ako osobnosti

Záver

My muži nechceme zbytočné komplikácie. Nežijeme vo filme kde je všetko zbytočne komplikované aby to bolo zaujímavé. Život si komplikujeme mi sami, svojimi názormi, presvedčeniami a strachmi.

Či už ženy alebo aj muži. Všetci túžime milovať a byť milovaný. Láska posúva vzťah na vyššiu úroveň. Bez nej je vzťah ako škrupina od starého orecha. Tvrdá, chladná a prázdna.

No active "ca-sidebar-13312" sidebar
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram